https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wieliczka. Największy park logistyczny w Małopolsce wciąż rośnie. Otwarto kolejną ogromną halę 7R

Jolanta Białek
W Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej „Kokotów – Brzegi” otwarto kolejną, już dziewiątą, halę w ramach projektu firmy 7R. Nowy obiekt, wybudowany w standardzie proekologicznym ma powierzchnię 33,3 tys. mkw.
W Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej „Kokotów – Brzegi” otwarto kolejną, już dziewiątą, halę w ramach projektu firmy 7R. Nowy obiekt, wybudowany w standardzie proekologicznym ma powierzchnię 33,3 tys. mkw. materiały firmy 7R
33,3 tys. mkw. - taką powierzchnię ma kolejna hala, już dziewiąta, otwarta w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej „Kokotów – Brzegi” w ramach projektu spółki 7R. Do nowego obiektu wprowadzą się firmy ESA logistika i Styler oraz spółki Answear.com i BrandBQ, właściciel marki Medicine. WSAG znajdująca się na granicy gminy Wieliczka i Krakowa, stała się w krótkim czasie – od 2015 roku - największym parkiem logistycznym w Małopolsce. Działają tam już 33 firmy, zatrudniające ponad 2000 pracowników.

FLESZ - Program “Dobry Start”. ZUS przelał 30 mln zł

od 16 lat

Dziewiątą halę wzniesiono w standardzie proekologicznym. Jak podaje 7R, zastosowano tam takie rozwiązania jak m.in.: instalacja fotowoltaiczna, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych oraz łąki kwietne, pełniące funkcję korytarzy ekologicznych, dużo zieleni (rośliny pnące i drzewa).

- Jako deweloper chcemy wdrażać innowacje zmieniające obraz rynku magazynowego w Polsce. Holistyczne podejście do projektowania inwestycji, uwzględniające poszanowanie natury i lokalnych społeczności, jest ważnym elementem naszej strategii biznesowej. Dążymy do tego, aby nasze obiekty magazynowe odpowiadały nie tylko specyficznym oczekiwaniom najemców, ale i minimalizowały wpływ inwestycji na otoczenie. Czujemy się zobowiązani promować najlepsze standardy zrównoważonego budownictwa w całym kraju. Postęp w tej dziedzinie nie byłby możliwy, gdyby nie kolejne zrealizowane inwestycje, takie jak ta w Kokotowie – wyjaśnia Tomasz Lubowiecki, założyciel i prezes zarządu 7R.

Największym najemcą w nowym obiekcie będzie konsorcjum spółek BrandBQ (właściciel marki modowej Medicine) i Answear.com. (platforma cyfrowej sprzedaży dla ponad 400 światowych marek odzieżowych, na siedmiu rynkach Europy Środkowej). W 2019 konsorcjum to zajęło ponad 41 tys. mkw. powierzchni w ósmym budynku Parku 7R, a teraz zdecydowało się wynajęcie kolejnych 18 tys. mkw. w najnowszej hali.

- Jesteśmy największym pracodawcą w Parku, zatrudniamy kilkuset pracowników, a rekrutacja ma charakter ciągły. Praca w magazynie modowego sklepu internetowego jest relatywnie lekka, dlatego poszukujemy i zatrudniamy zarówno kobiety jak i mężczyzn oraz staramy się zapewniać wszystkim komfortowe i przyjazne warunki pracy – zaznacza Bogusław Kwiatkowski, Członek Zarządu, Chief Operating Officer w Answear.com SA.

Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej „Kokotów - Brzegi”, ulokowana na granicy gminy Wieliczka i Krakowa, stała się w krótkim czasie największym parkiem logistycznym w Małopolsce. W okresie 2015-2021 spółka 7R wybudowała tam kompleks – dziewięć nowoczesnych obiektów (klasy A) - o łącznej powierzchni 213,3 tys. mkw. Działa tam ponad 30 firm, przybyło ponad 2000 nowych miejsc pracy.

- Pamiętam pierwsze spotkania z prezesem Tomaszem Lubowieckim, gdy rozmawialiśmy o wspólnych planach: samorządu wielickiego i firmy 7R. Po pięciu latach działalności w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej mogę powiedzieć, że siłą tego miejsca jest właśnie obecność firmy 7R. Dobre planowanie - krótko i długookresowe - pozwoliło pokazać nam, na czym polega skuteczne partnerstwo publiczno-prywatne. WSAG jest naszym wspólnym sukcesem, zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak również ludzkim - poprzez tworzenie miejsc pracy – podkreśla z kolei burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Z Czarnochowic
Życie codzienne WSAG-u i jego okolic nie jest już tak różowe. Szkoda, że w ramach "dobrego planowania ... długookresowego" zapomniano o stale rosnącym ruchu na drogach dojazdowych do Tych Inwestycji. Dojazd od strony S7 do ronda stanowi wąskie gardło, które coraz częściej stoi w korku. A brak poboczy oznacza, że tak jak dzisiaj ok 20m przed rondem zepsuje się samochód i ruch się zatrzymuje.

Kolejną zapomnianą częścią jest chodnik na odcinku od ronda do wiaduktu kolejowego - pracujący w halach w drodze do pracy od przystanków autobusowych do hal codziennie ryzykują potrąceniem przez samochód.

Jadąc dalej w kierunku Wieliczki można wybrać, w którym codziennym korku się zatrzymać: w Śledziejowicach czy Czarnochowicach. Przy czym droga przez Czarnochowice zapewnia dodatkowe "atrakcje" w postaci przewężeń i super zakrętu koło Kościoła, o braku chodnika nie wspominając. A zaledwie pięć lat temu aby zapobiec blokadzie drogi na ŚDM Starosto Powiatowe obiecało szybki remont tego odcinka.

W zmniejszeniu ruchu tranzytowego przez teren WSAG-u na trasie NH - Wieliczka pomógłby planowany od wielu lat łącznik S7 - DK94, ale jak na razie słuch po nim zaginął.
a
alex
"Jesteśmy największym pracodawcą w Parku, zatrudniamy kilkuset pracowników, a rekrutacja ma charakter ciągły"

Czyli tłumacząc na ludzki język:

- płacimy g.niane pensje.

- pracowników przyuczamy w ciągu tygodnia.

- po 2 miesiącach mają dość i odchodzą.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska