- Mimo zaawansowanego wieku Wielka Parada Smoków cieszy się nieustannie wielką atencją - mówi Adolf Weltschek, pomysłodawca smoczej imprezy. - Nie spodziewałem się, przygotowując to wydarzenie 22 lata temu, że potrwa ono tak długo. Chcieliśmy wówczas wyjść z działaniami Teatru Groteska na zewnątrz. Wykorzystaliśmy do tego jedną z najważniejszych postaci Krakowa. Udało się, od lat Parada ściąga tysiące krakowian i turystów. W tym roku Parada ma nowy akcent, który jest częścią naszego współdziałania ze środowiskiem medycznym, mającym uświadomić epidemię, która pojawiła się na horyzoncie, a mianowicie, epidemię otyłości u dzieci i młodzieży.
Smoki, fajerwerki, kurtyny wodne i lasery nad Wisłą. Co tam ...
W dziennej Wielkiej Paradzie Smoków wzięło udział blisko trzydzieści smoków, które przewędrowały szlakiem królewskim z ul. Grodzkiej na Rynek Główny.
Smoki opanują Kraków na cały weekend, w sobotę i niedzielę na bulwarach przy Smoczej Jamie odbędzie się Smoczy Piknik Rodzinny. Na odwiedzających będą czekały smocze gry i zabawy oraz liczne konkursy i atrakcje w namiotach partnerów pikniku. W tym roku piknik, przebiegający pod hasłem "Smoczy apetyt na zdrowie" – będzie miał charakter prozdrowotny, podejmując temat otyłości dzieci.
Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarach pod Wawelem będzie trwał od 3 (godz. 10.00-20.00) do 4 czerwca (godz. 10.00-19.00).
W sobotę wieczorem w zakolu Wisły pod Wawelem odbyło się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe - największą atrakcją były ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska.
Smocze święto odbywa się w Krakowie po raz 22.
Czy technologie niszczą psychikę dzieci?
