Wilk: nie ma co narzekać. Wygraliśmy i mamy dobry wynik przed rewanżem

archiwum
- Skonto na pewno przyjedzie do nas z podobnym nastawieniem jak tutaj w Rydze. Będą grać defensywnie i próbować kontrować - powiedział Cezary Wilk, piłkarz Wisły Kraków w rozmowie z Bartoszem Karczem.

Zgodzi się Pan z opinią, że nieco gorsza końcówka w waszym wykonaniu trochę zepsuła obraz meczu w wykonaniu Wisły?
Przez prawie całe spotkanie kontrolowaliśmy grę, ale te ostatnie dziesięć, piętnaście minut rzeczywiście było słabsze. Nie ma co jednak narzekać. Wygraliśmy i to jest dobry rezultat przed rewanżem.

A co właściwie stało się w tej końcówce?
Myślę, że przyjdzie czas na pomeczowej odprawie na analizę tego, co zdecydowało o naszej słabszej końcówce meczu. Na gorąco ciężko mi jest to oceniać. Być może wynikało to z tego, że cały mecz graliśmy wysokim pressingiem, a to wymagało sporo biegania. I być może troszkę zabrakło nam sił.

Od początku to wy utrzymywaliście się dłużej przy piłce, ale gra była dość nerwowa, co przynosiło sporo niecelnych podań.
Wszyscy czekaliśmy na ten mecz z utęsknieniem. Długo się do niego przygotowywaliśmy, ale zawsze przed pierwszym meczem forma jest pewną niewiadomą. Myślę, że właśnie z tego brała się ta nasza nerwowość w pierwszych dziesięciu, piętnastu minutach meczu. Później mieliśmy już lepszy okres gry, a następnie przyszła już lepsza druga połowa. Oczywiście poza tym fragmentem z końcówki spotkania, o którym mówiliśmy na wstępie.

Jak ocenia Pan nowych kolegów w drużynie?
W pierwszym składzie zagrało dwóch nowych graczy i nie było problemów ze współpracą, bo zdążyliśmy się już trochę poznać podczas treningów i sparingów.

Do rewanżu możecie przystąpić już z większym spokojem, bo choć zaliczka jest skromna, to jednak jest.
Nie zgodziłbym się z taką opinią. To jest jednak tylko 1:0. Skonto na pewno przyjedzie do nas z podobnym nastawieniem jak tutaj w Rydze. Będą grać defensywnie i próbować kontrować.

A co Pan sądzi o rywalu?
Myślałem, że pokażą więcej. Tymczasem ograniczyli się prawie wyłącznie do defensywy. Dzisiaj piłka nożna jest jednak taka, że na każdego rywala trzeba uważać, bo każdemu rywalowi może wyjść jedna akcja, która przesądzi o losach spotkania.

Zabłyśnij w naszym konkursie! **Zostań Miss Lata Małopolski 2011! Czekają atrakcyjne nagrody!**