MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiosenne Forum Seniora w Krakowie: Spotkanie z niezwykłymi ludźmi. Laura Łącz gościem specjalnym

Agnieszka Aulich
Agnieszka Aulich
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wiosenne, pierwsze w tym roku Forum Seniora już za nami. Wydarzenie pod hasłem "Wiosna w sercu seniora" odbyło się w gościnnych progach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasze spotkanie uświetniła recitalem Laura Łącz, znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa, odtwarzająca rolę Gabrieli w serialu „Klan”.

Nasze spotkanie jest dedykowane najstarszym mieszkańcom Małopolski. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Małopolscy seniorzy chcą być aktywni. Dowiodły tego tłumy zainteresowanych naszym spotkaniem.

Docenić doświadczenie

- To wielka radość otwierać Forum Seniora. Uniwersytet Jagielloński zawsze był miejscem, gdzie nowoczesność spotykała się z tradycją - mówił prof. dr hab. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, inaugurując forum.

Łukasz Smółka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, zauważył, że seniorzy w Małopolsce są bardzo aktywni.

Prof. Andrzej Kulig, I zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej, komentując, że stajemy się społeczeństwem dojrzałym, podkreślił, że Miasto Kraków stara się czynić wiele, by poprawić jakość życia naszych nestorów.

Redaktor naczelny "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" Maciej Kwaśniewski, otwierając forum, stwierdził, że seniorzy są sercem Krakowa.

Eksperci radzą

Wykłady, rozmowy z ekspertami, a także inspirujące spotkania z wyjątkowymi gośćmi - Forum Seniora to okazja do poznania wiedzy o zdrowiu, aktywności i sposobach na pełną energii jesień życia. Na pytania odpowiedzi udzielali najlepsi eksperci.

Prof. dr hab. n. med. Jacek Składzień z Katedry Otolaryngologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w prezentacji „Zaburzenia błędnika. Co zrobić, gdy szwankuje równowaga” podkreślił, jak ważna jest aktywność intelektualna.

Jak istotne dla zachowania zdrowia są regularnie badania kontrolne, uczulał dr Łukasz Niewiara (Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II). Rozmowa „Zdrowe serce Seniora” poświęcona była nie tylko problemom kardiologicznym, ale i wszystkiemu, co ma wpływ na nasze serce.

O wodzie, ale bez lania wody, rozmawialiśmy z dr. Tadeuszem Bochnią, zastępcą dyrektora Produkcji Wodociągów Miasta Krakowa. – Jakość wody z wodociągów miejskich podlega bardzo surowym normom bezpieczeństwa, ostrzejszym niż w przypadku wody butelkowanej – przekonywał dr Bochnia.

Do wzięcia udziału w autorskim programie treningowym zachęcała dr Joanna Gradek (Zakład Lekkiej Atletyki Instytut Nauk o Sporcie AWF w Krakowie).

Salę skutecznie rozruszał Mateusz Polowiec, trener personalny (HartPRO). Nasi seniorzy witalnością i energią dowiedli, że nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć nowy rozdział w życiu.

Trudny, bo często przemilczany problem, podjęła fizjoterapeutka Marta Jaskierny (TriVita) poprzez prezentację „Nietrzymanie moczu w okresie menopauzalnym i po zabiegach prostatektomii. ABC fizjoterapii urologicznej dla Seniorów.”

Poetycko, śpiewająco i pięknie

Wiosenne Forum Seniora uświetniła recitalem Laura Łącz, znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa, odtwarzająca rolę Gabrieli w serialu „Klan”. Można było też zdobyć najnowsze wydania książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych z autografem Laury Łącz.

Nasz gość specjalny sprawił, że nostalgiczne nuty przenikały się z wiosenną radością. Recital Laury Łącz to wzruszające spotkanie z pięknem i poezją w najlepszym wydaniu.

Nic więc dziwnego, że nasze wiosenne Forum Seniora cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Pełne energii spotkanie dowiodło, że i jesień życia może być aktywna, może stać się czasem odkrywania życia na nowo.

ZOBACZ „FORUM SENIORA 2024"

Wersja pełnoekranowa - TUTAJ

PATRONAT HONOROWY NAD FORUM SENIORA MAŁOPOLSKI SPRAWOWAŁ

PROF. DR HAB. JACEK POPIEL

JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

__________

PARTNER GŁÓWNY:

__________

PARTNER REGIONALNY:

__________

PARTNERZY:

______________

______________

______________

______________

______________

______________

______________

______________

______________

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wiosenne Forum Seniora w Krakowie: Spotkanie z niezwykłymi ludźmi. Laura Łącz gościem specjalnym - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska