Wioślarstwo. Pięć medali AZS AWF Kraków w mistrzostwach Polski w Poznaniu. Maria Sajdak i Katarzyna Wełna ze złotem

art
Ósemka ze sterniczką wraz z trenerką Iwoną Wójcik-Pietruszką
Ósemka ze sterniczką wraz z trenerką Iwoną Wójcik-Pietruszką FB/Sekcja Wioślarska AZS AWF Kraków
W mistrzostwach Polski w Poznaniu wioślarska ekipa AZS AWF Kraków zdobyła pięć medali, w tym dwa złote. W klasyfikacji punktowej klub spod Wawelu uplasował się na 2. pozycji.

Złote wywalczyła Maria Sajdak w jedynce i w dwójce podwójnej z Katarzyną Wełną. Sajdak, brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro (2016), mająca w dorobku także złoto z MŚ i ME w czwórce podwójnej, w rywalizacje jedynkarek na torze Malta uzyskała czas 8.21,00 (wygrała z przewagą 2,74 s). Wyprzedziła koleżanki z reprezentacyjnej osady: Martę Wieliczko (Wisła Grudziądz) i Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń); czwarta była Wełna. Obie zawodniczki krakowskiego AZS AWF pewnie zwyciężyły w dwójce podwójnej – z przewagą aż 6,85 s.

Wełna również wywalczyła w Poznaniu dwa medale, była w składzie ósemki, która zdobyła srebro, przegrywając tylko z Lotto Bydgostią. W tej osadzie wiosłowały także: Sandra Pająk, Wiktoria Kowalska, Wełna, Klaudia Sachmerda, Maria Wolna, Paula Wydrych, Maria Brzozowska, Julia Styła, a sterniczką była Julia Urbańska.

Brązowe medale dla AZS AWF Kraków: dwójka bez sterniczki Sandra Pająk i Wiktoria Kowalska, a także czwórka podwójna wagi lekkiej: Krzysztof Kozień, Stefan Rostworowski, Mikołaj Mus i Sebastian Klik.

Klasyfikację drużynową MP seniorów wygrała – zresztą po raz kolejny – Lotto Bydgostia (625 pkt). Na 2. pozycji uplasował się AZS AWF Kraków (268), a na 3. AZS AWF Warszawa (251).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani