Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wirtualna Biblioteka Wydawców strzałem w dziesiątkę

inf. pras.
Wirtualna Biblioteka Wydawców opanowała urządzenia mobilne. Już po dwóch tygodniach od uruchomienia literackiej akcji na wakacje czytelnicy pobrali blisko 2 500 ebooków! A to jeszcze nie koniec! Dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z naszej propozycji spędzenia lata z książką, przypominamy jak ona działa: wystarczy zeskanować kod QR wybranej książki z plakatu lub wejść na stronę qr.miastoliteratury.pl… i pobrać darmowy fragment ebooka na swoje urządzenie mobilne.

Blisko dwadzieścia największych krakowskich wydawnictw połączyło siły, żeby promować czytanie za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Ponad 60 wiat przystankowych w Krakowie zmieniło się w Wirtualną Bibliotekę Wydawców. Na plakatach prezentujemy najlepsze książki tego lata. Znajdź swoją idealną opowieść!

Jeśli po przeczytaniu darmowego fragmentu książki nie będziesz w stanie się już od niej oderwać, z łatwością możesz nabyć ebooka klikając w link na końcu zeskanowanego fragmentu. Można też udać się do jednej z poniższych, zaprzyjaźnionych z Krakowskim Biurem Festiwalowym księgarń, gdzie pokazując pobrany fragment ebooka skorzystasz z 10-procentowego rabatu na zakup tradycyjnej wersji książki:

· Księgarnia Bona przy ulicy Kanoniczej 11

· Księgarnia Matras przy Rynku Głównym 23 i w Galerii Kazimierz

· Księgarnia Młoda w Kamienicy Szołayskich przy Placu Szczepańskim 9

· Księgarnia Muza przy ul. Królewskiej 47

· Księgarnia Pod Globusem przy ul. Długiej 1

QRkodowa akcja potrwa do końca sierpnia. Na ulicach znaleźć można trzy wersje plakatów, na których umieszczono łącznie ponad 70 tytułów. Są wśród nich książki z zakresu: literatury pięknej (autorstwa Ignacego Karpowicza, Szczepana Twardocha, Richarda Lourie), literatury biograficznej (m.in. biografie Steve’a Jobsa, Leo Messiego i Davida Bowie), poezji (m.in. tomy Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka, Zbigniewa Herberta), literatury dla dzieci (autorstwa Andrzeja Maleszki i Michała Rusinka), a także literatury popularnej (autorstwa Mariusza Wollnego czy Jakuba Ćwieka).

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska