Wisła Can-Pack druga w turnieju w Gdyni, na koniec rozgromiła Ostrovię

Justyna Krupa
W pierwszym turnieju towarzyskim w tym sezonie Wisła zajęła pierwsze miejsce, w kolejnym była druga. Michal Gaciarz / Polska Press
Na zakończenie towarzyskiego turnieju w Gdyni Wisła Can-Pack wysoko pokonała TS Ostrovię Ostrów Wlkp. i zajęła drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji imprezy.

W ostatnim dniu rozgrywanego w Gdyni I Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek mistrzynie Polski zmierzyły się z beniaminkiem ekstraklasy koszykarek, TS Ostrovią. O losach spotkania przesądziła już pierwsza połowa, w której to krakowianki nie pozwoliły przeciwnikowi na wiele. Podopieczne Jose Hernandeza do przerwy rzuciły ekipie z Ostrowa aż 55 punktów.

Rywalki stać było na w miarę wyrównaną grę tylko w trzeciej kwarcie, ale i tę partię minimalnie wygrały wiślaczki. Zawodniczki beniaminka stawiały przede wszystkim na rzuty z dystansu, bo pod koszem trudno im było rywalizować z tak potężnymi zawodniczkami jak Ziomara Morrison. „Trójkami” nie były jednak w stanie gonić wyniku, bo krakowianki też pokazały, że mają swoje „strzelby” na obwodzie. Ostatecznie wiślaczki odniosły wysokie zwycięstwo, trzecie w trakcie całej imprezy.

Turniej wygrała węgierska ekipa VBW CEKK Cegled. Trzecie miejsce zajęły koszykarki z Ostrowa Wlkp., czwarte - Dynamo Nowosybirsk, a ostatnie - gospodynie, czyli Basket 90 Gdynia.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Wisła Can-Pack Kraków 54:95
(9:21, 15:34, 18:19, 12:21)

Wisła: Morrison 26 (1x3), Ben-Abdelkader 17 (2x3), Pop 13 (1x3), Kobryn 11, Ygueravide 11 (2x3), Misiuk 8, Szott-Hejmej 9 (1x3), D. Puter 0, M. Puter 0.

Ostrovia: Jasnowska 14 (4x3), Motyl 10 (2x3), Cebulska 6, Stępień 6 (2x3), Sosnowska 5, Jones 4, Ostrowska 4, Kaczmarek 3 (1x3), Bishop 2, Nowicka 0.