Wisła II Kraków rozbiła Beskid Andrychów

Przemysław Mirek
Andrzej Banaś
Wisła II Kraków bez większych problemów pokonała w Zabierzowie ostatni w tabeli Beskid Andrychów. Zwycięstwo 4:0 zapewniły bramki Mathieu Scaleta, Michała Tylka (samobójcza), Jakuba Mordeca i Kevina Kuźby. Było to spotkanie 31. kolejki III ligi grupy małopolsko-świętokrzyskiej.

Gdy w 5 min strzelanie dla Wisły II rozpoczął Mathieu Scalet, wydawało się, że następne bramki będą tylko kwestią czasu. Jednak przez całą pierwszą połowę ataki gospodarzy zatrzymywały się na polu karnym i nie przynosiły większego efektu. W podwyższeniu prowadzenia pomóc musieli goście. Tuż przed przerwą, po akcji Grzegorza Marszalika, piłkę do własnej siatki skierował Michał Tylek.

Przez resztę czasu walka toczyła się na połowie gości. Wiślacy próbowali sforsować obronę rywala prostopadłymi podaniami, jednak albo były one niedokładne, albo wybijali je zawodnicy Beskidu. Dobrą sytuację z rzutu wolnego miał Grzegorz Gulczyński. Pomocnik technicznym strzałem z 18 metrów trafił jednak tylko w słupek.

Jeszcze przed przerwą w polu karnym przyjezdnych głowami zderzyli się Sebastian Marczak i Szymon Witek. Zawodnik Beskidu musiał skorzystać z pomocy opieki medycznej. Kapitan „Białej Gwiazdy” z opatrunkiem dograł połowę do końca, został jednak zmieniony w przerwie, a po meczu przyznał, że konieczne będzie szycie rany.

Po zmianie stron Wisła II dołożyła kolejne dwa trafienia. Najbardziej kuriozalna była jednak trzecia bramka dla Wisły II. Z własnej połowy piłkę na uwolnienie wybijał jeden z obrońców, ta niefortunnie przeszła pod nogą bramkarza Beskidu, a Jakub Mordec ze spokojem skierował ją do pustej bramki.

Szczęścia nie miał natomiast Gulczyński. Po dośrodkowaniu Jakuba Bartosza strzał zawodnika Wisły II z kilku metrów instynktownie obronił bramkarz. Wynik w końcówce spotkania ustalił wprowadzony w drugiej połowie Kevin Kuźba.

Wisła II Kraków – Beskid Andrychów 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Scalet 5, 2:0 Tylek 45 sam, 3:0 Mordec 56, 4:0 Kuźba 89.

Wisła II: Zając - Witek (46 Janur), Żemło, Kujawa, Bartosz – Scalet (59 Dziubas), Gulczyńsk (54 Michniak), Porębski (64 Kuźba), Mordec, Marszalik - Wąsikowski.

Beskid: Widawski - Dębski, Gala, Marczak (36 Kurleto), Marczyński (88 Pawełczyk) - Młynarczyk, Senderski, Śliwa (85 Targosz), Sternal (59 Kaczorowski), Tylek - Zaremba.

Żółte kartki: Witek oraz Marczyński . Sędziował: Rafał Pąchalski (Kraków).