Wisła Kraków wygrywa kolejny sparing. Tym razem z zespołem z ekstraklasy

Udostępnij:
Wisła Kraków rozegrała drugi w okresie przygotowawczym sparing. W upalnej pogodzie „Biała Gwiazda” podjęła w ośrodku treningowym w Myślenicach Stal Mielec i pokonała zespół z ekstraklasy po niezłej grze 2:0.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

W Wiśle po przerwie zagrał m.in. bramkarz Dorian Frątczak, testowany golkiper Garbarni Kraków. W pierwszej połowie lekką, optyczną przewagę miała Stal, ale nie stwarzała zbyt wielu sytuacji pod bramką Wisły. Było trochę strzałów z dystansu, trochę stałych fragmentów gry i tyle. Krakowianie po drugiej stronie boiska również nie stworzyli sobie klarownych okazji na gole. Gra toczyła się głównie w środku pola.

Lepiej dla Wisły rozpoczęła się druga połowa. W 53 min w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Stefan Savić i sprytnym strzałem podcinką uzyskał prowadzenie dla „Białej Gwiazdy”. Może to być ostatni gol Savicia w barwach Wisły, bowiem szykuje się on powoli do odejścia. Ma ponoć ofertę ze Śląska Wrocław i kilku klubów spoza Polski. Wkrótce jego przyszłość powinna się wyjaśnić.

W kolejnych minutach Wisła miała więcej z gry. Szansę na drugiego gola miał Savić. Mocno i celnie strzelał Dor Hugi, ale bramkarz odbił piłkę. W końcu krakowianie dopięli swego. O to by utrzymać piłkę w boisku powalczył Savić. Następnie podał do Konrada Gruszkowskiego, który wpadł w pole karne i mocno zagrał przed bramkę. A tutaj najwięcej sprytu wykazał młody Marcin Bartoń, który z bliska uzyskał drugiego gola dla Wisły. Jak się okazało, było to ostatnie trafienie w tym meczu.

Wisła Kraków - Stal Mielec 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Savić 53, 2:0 Bartoń 79.
Wisła: Broda - Jaroch, Łasicki, Mehremić, Wachowiak - Gądek, Plewka - Chmiel, Szywacz, Młyński - Fernandez. Grali też: Frątczak - Gruszkowski, Hoyo-Kowalski, Żukow, Hugi, Bartoń, Sobol, Fazlagić, Skrobański, Duda, Savić, Kuveljić.
Stal: Kochalski - Kasperkiewicz, Mataras, Barauskas - Wolski, Getinger - Domański, Wlazło, Żyra, Ciepiela – Lebedyński. Grali też: Mrozek, Wyparło, Leandro, Maj, Budziński, Poręba, Bąkowski, Skrzyniak, Soboń, Sidy, Kardyś.
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Widzów: 500.