Wisła Kraków znów powiązana z bandytami. Burza po materiale TVN

  • Gazeta Krakowska

Piotr Ogórek

Według „Superwizjera” TVN, władze piłkarskiego klubu z Krakowa wspierają stadionowych bandytów, a nawet dają im zarobić.
Wisła Kraków to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, ale z pseudokibicami sobie nie radzi<br>
 Wojciech Matusik / Polska Press

O problemach Wisły Kraków z pseudokibicami i grupami przestępczymi, które wpływają na losy klubu, pisaliśmy w „Dzienniku Polskim” wielokrotnie. To na naszych łamach pokazaliśmy np., jak na halach w budynkach Towarzystwa Sportowego Wisła (będącego właścicielem piłkarskiej Wisły) kibole szkolą się do walki z policjantami lub ustawek z innymi grupami kibolskimi.

Czytaj także: Brutalny gang rządzi w Wiśle Kraków? Klub reaguje na zarzuty

Teraz reporterzy „Superwizjera” TVN pokazali, jak władze klubu zatrudniają osoby z wyrokami, a człowiek będący do niedawna wiceprezesem brał udział w organizacji ostrzelania stadionu Wisły racami w 2014 r. Do tego dochodzi wspieranie oficjalnie przez klub kibica Ruchu Chorzów rannego rzekomo w wypadku, a tak naprawdę - postrzelonego wskutek porachunków gangsterskich. Władze Wisły odniosły się już do reportażu TVN, ale nie wyjaśniają wielu wątpliwości.

Race i kasjerzy z wyrokami

Z reportażu „Piłka nożna i gangsterzy”, wyemitowanego w sobotę, dowiadujemy się m.in., że Damian Dukat, do niedawna wiceprezes Wisły Kraków (od sierpnia 2016 r. do lipca 2018 r.), a wcześniej prezes Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, miał zorganizować i kontrolować ostrzelanie stadionu Wisły racami w marcu 2014 r. Dukat wydał już oświadczenie w tej sprawie. Twierdzi, że w czasie incydentu był w Barcelonie, na co ma dowody. Zapowiada też pozew wobec TVN, głównie za zamazanie jego twarzy i przedstawienie go jako Damiana D. (jak osobę z zarzutami karnymi).

CZYTAJ WIĘCEJ: Brutalny gang rządzi w Wiśle Kraków? Klub reaguje na zarzuty postawione w programie „Superwizjer” na antenie TVN

Inny wątek, który podniesiono w materiale, to zatrudnianie przez klub jako kasjerów osób z wyrokami. To m.in. Wojciech Ł. (został skazany za udział w zabójstwie kibica Cracovii Tomasza C., ps. Człowiek), a także kibole o ksywkach „Korek” i „Młody Maczo” (wyroki za brutalne pobicie 16-latka). Jak wynika z materiału „Superwizjera”, władze Wisły doskonale wiedziały, kogo zatrudniają. Dowodzi tego korespondencja podpisana przez prezes Marzenę Sarapatę, która zapewnia, że umowa z jednym z kasjerów zostanie przedłużona, gdy ten wyjdzie z aresztu, a nie zacznie jeszcze odbywać właściwej kary.

 Andrzej Banaś

Kraków. Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk. Tak bawili się ki...

Postrzał drogowy

Inną bulwersującą sprawą było oficjalne działanie tego klubu na rzecz wsparcia dla Kamila, ps. Dudek, kibica Ruchu Chorzów, który miał ulec wypadkowi w drodze na mecz Wisły w grudniu 2016 r. Piłkarze, a także koszykarki Wisły zakładali koszulki z hasłem „Dudek wracaj do zdrowia”. Tymczasem z relacji „Superwizjera” wynika, że „wypadkiem” były porachunki gangsterskie, a z ciała „Dudka” wyciągnięto kulę z broni palnej.

Inny problem to wspomniane na początku „ćwiczenia” w budynkach TS. W siedzibie TS swoją siłownię prowadzi także „Misiek”, ten sam, który rzucił nożem w głowę piłkarza Parmy Dino Baggio w 1998 r., za co Wisła została wykluczona z europejskich pucharów na rok. Menedżerem siłowni był także Damian Dukat. Po naszej publikacji o ćwiczeniu walk przez kiboli prezes Sarapata odrzucała zarzuty o związki ze światem przestępczym i zapewniała, że Paweł M. nie kieruje klubem.

„Misiek” jest poszukiwany przez policję listem gończym. Uciekł z kraju dwa dni przed wielką obławą na kiboli zamieszanych w handel narkotykami, do której doszło w maju.

Nic nie tłumaczą

Do materiału TVN w oficjalnym oświadczeniu odniosły się władze Wisły. Czytamy w nim, że klub wielokrotnie podejmował działania wymierzone w kibiców łamiących prawo, a zadanie zwalczania przestępczości to zadania organów państwa. Klub krytykuje TVN za Damiana D. i zasłanianie jego twarzy.

„Materiał Superwizjera został przekazany do uważnej analizy przez prawników. Nie ma naszej zgody na niszczenie dobrego imienia Wisły Kraków SA” - takimi słowami kończy się oświadczenie klubu. Nie odnosi się ono jednak do ani jednego zarzutu z materiału. Niczego nie próbuje tłumaczyć.


Czytaj także: Brutalny gang rządzi w Wiśle Kraków?! [ZARZUTY, POLEMIKI]

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.09.2018, 20:12

Jeszcze razem RUCH z Wisłą się trzymają i po tyłkach teraz się macają

26.09.2018, 19:41

POLICJA KRAKOWSKA RZĄDZI WISŁĄ SHARKS, PRZECIEŻ WISŁA ZAWSZE BYŁA MILICJA I POLICJA TO KLUB MILICYJNY I ŻYDOWSKI PRZECIEŻ

26.09.2018, 18:44

tutaj akurat TVN nie miał co kłamać to cała Polska kibicowska wie jak Ruch z Wisłą nawzajem się sprzedawali i od tego się zaczęło Ruch już prawie degradacja przez takie powiązania i kredyty na lewo, teraz czeka to tych milicjantów z MO Wisły co ich starzy połowa tam latała a teraz siada już kompletnie na głowę po tych ich frajerskich przyśpiewkach co cała Polska im jedzie bo jada na matki puste dzbany komuchy z MO

26.09.2018, 18:34

A po tym co wiadomo ciągle go puszczali a koledzy z nie małymi wyrokami, bo był informatorem nie oficjalnym taki tajniak Wisła Szarka a każda szarka śmierdzi to też olane moczem.

26.09.2018, 18:28

milicjanty i sędziowie komuchy ich wypuszczają a połowa pewnie ich starych była w MO

26.09.2018, 18:23

hahaha i tak będzie jak takich będą trzymać a inni będą w tym grzebać to degradacja i tam z Ruchem razem będą, a czy kibice sharks wiedzą ,że ich flaga jest oblana moczem

26.09.2018, 18:21

i tak będzie jak takich będą trzymać a inni będą w tym grzebać to degradacja i tam z Ruchem razem będą

26.09.2018, 17:13

to wpierdala swoich dla tego mają wyroki a on ciągle wychodzi ca za kondon

26.09.2018, 17:11

i na co oni tam ćwiczą na te ustawki jak i tak latają i biją z sprzętem a teraz już tak im w głowach się pogrzało ,że na meczach na matki jadą

20.09.2018, 19:24

Każdy Misia zna, każdy wie co zrobił, co robi. Misiu nigdy w życiu nie pracował, Misiu Wozi się furami po Krakowie za pół miliona. Misiu złapany w Castoramie podczas kradzieży maczet w KRK. Jego Porsche stoi na parkingu. Misiu po paru grubych wyrokach za każdym razem kiedy zostaje zlapany przez organy ścigania, pojawia się na wolności po paru dniach, tygodniach. Misiu tak zarządza swoimi ludźmi że mają wyroki po parę lat. Misiu wciąż wolny. Misiu kręci interesy z Panem Ś. P. "Z". Chwała Zielonemu za zasady. Pan "Z" ginie od kuli z pistoletu organów ścigania - "przypadek" kula trafiła płuco? Absurd, w każdym kraju organy ścigania strzelają po nogach. Misiu zastrasza wszystkich ludzi w około. Na tym kucyku się buja do tej pory. Misiu jest Mentorem na loży VIP. Zawijają ludzi Misia, 40? + 4 osoby? Misiu uciekł z kraju dwa dni wcześniej - przypadek? Ten srangster wciąż żyje? Media zwią go Gangsterem, wszyscy znają Misia, Media trąbią 10 lat. Misiu jest nie do ruszenia. Cracovia czeka na moment. Powoli ludziom kończą się wyroki, wyjdą, uspokoi się, Misiu wróci, zrobi się ciekawiej. Błędne koło. Społeczeństwo, społeczeństwo jakie? Ślepe? Nie! Popierdolo... Pozwalajcie dalej głąbom służyć Misiowi który wprowadził maczety do Krakowa! Brawo Wy

19.09.2018, 12:59

To dla ministra za wysokie progi

19.09.2018, 11:02

Pilocik do ręki i zmiana programów z Grupy TVN na TVPinfo – to Twój poziom!
Jan Sztaudynger: ,,Prawda w oczy kole, a więc kłamstwo wolę". Czy tak?

19.09.2018, 02:32

wlasnie rucham twoja mame to u ciebie w domu w lozku rodzicow pizdo pisowsko ha ha ha

19.09.2018, 02:30

ty kurwo prawacka bita w d*** i pape cioto w d*** wyjebana

18.09.2018, 21:43

Pani Sarapato albo zrobi Pani raz na zawsze porządek albo zostanie Pani zapamiętana przez historię jako marionetka pseudogangsterow.
Proponuję przegląd ewidencji firm jakie działają pod adresem Reymonta 22 bo patologii jest dużo więcej.
Jak to możliwe że klub wynajął pomieszczenia pod tzw. klinikę witaminowa osobie która została skazana za morderstwo kilkanaście lat temu?

18.09.2018, 21:14

do ogłupiania Polaków. Trochę pożytecznych idiotów uda im się złapać.

18.09.2018, 20:28

Jakie znowu? W dalszym ciągu. Od lat jest to samo. Klub nie odcina się od bandytów tylko ich wspiera. A może to bandyci wspierają klub?

18.09.2018, 20:22

ma dużo bo stadiony cravovii i wisły są miejskie i prezydent ma realny wpływ jeśli kluby się nie dostosują

18.09.2018, 20:18

bo stadiony - cracovii i wisły to stadiony miejskie i leży właśnie w gestii prezydenta czy będzie tolerował kibolstwo

18.09.2018, 19:03

A co ma do tego znowu kandydatura na prezydenta??? Czlowiek daj spokoj bo nudne to juz jest....

18.09.2018, 17:39

Ja też

18.09.2018, 15:12

na wiśle pod magazynem z narotykami

18.09.2018, 15:10

co ty tak bronisz tą patologie? co powiesz jak twoje dziecko zażyje narko od nich ?

18.09.2018, 12:46

O TVN nie piszę, bo to bezczelni oszuści, ale krakowskie gazety mogłyby się opamiętać. Chyba, że nadzorcy rozkazują, a dziennikarze posłusznie wykonują.

18.09.2018, 09:30

a kandydaci na prezydenta siedzą cicho - znaczy się boją - ja zagłosuję na pierwszego co postawi się kibolom, choćby miał małe szanse...