https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wkrótce premiera filmu o ampfutbolistach Wisły Kraków

Bartosz Karcz
Jednym z bohaterów filmu AMP jest Krystian Kapłon
Jednym z bohaterów filmu AMP jest Krystian Kapłon ANDRZEJ BANAS
W sobotę w krakowskim kinie Mikro dojdzie do premiery filmu AMP. To produkcja opowiadająca o ampfutbolistach Wisły Kraków. Nie tylko w ujęciu ich sportowych dokonań, ale też ich życia prywatnego i wyzwań, jakie ono niesie.

Moment na premierę tego filmu jest wręcz idealny. Rok 2024 przyniósł bowiem Wiśle nie tylko kolejny tytuł mistrza Polski, ale też wygraną w Lidze Mistrzów. To świetne tło, żeby zaprezentować ludzi, którzy stoją za tym sukcesem.

Film zrealizowany został przez Fundację Promocji i Kultury „Urwany film”. Kibicom Wisły może być ona znana, bowiem realizowała film dokumentalny o trzech wiślackich legendach, Andrzeju Iwanie, Leszku Lipce i Marku Motyce pt. „Trzej przyjaciele z boiska”. Ale Fundacja ma też w swoim dorobku również inne produkcje, które nie są związane ze sportem. Takie jak „Vater” czy „Grudniowa noc”. Teraz powstał film o ampfutbolistach.

- To nie jest film tylko o samej rywalizacji sportowej w tej dyscyplinie i wielkich sukcesach, jakie odnoszą ampfutboliści Wisły Kraków – mówił nam już kilka miesięcy temu Janusz Mika, jeden z odpowiedzialnych za realizację projektu. - Bardziej chcieliśmy pokazać życie naszych bohaterów, przedstawić ich historie, jak doszli do takiego momentu. Proszę mi wierzyć, że niektóre opowieści się niesamowite i pokazują jak samo życie bywa niesamowite i jak nie należy się w nim poddawać mimo czasami naprawdę trudnych momentów.

Historia w filmie toczy się wokół bohaterów tej drużyny. Krystiana Kapłona oraz jego ojca i zarazem byłego już trenera Wisły Bogdana Kapłona. Również wokół Weroniki Nowotny, która niedawno z reprezentacją Polski zdobyła historyczny brązowy medal mistrzostw świata na turnieju w Kolumbii.

- Zdjęcia realizowaliśmy w Krakowie, Warszawie, Białce Tatrzańskiej, Wrocławiu czy Węgrzcach - dodaje Krzysztof Maćkowski z Fundacji. - Nagrywaliśmy zarówno podczas turniejów, w których brali udział wiślacy, treningów, ale też w ich prywatnym otoczeniu. Jedne osoby otwierały się szybciej, inne potrzebowały trochę czasu, ale mamy materiał, który pokaże historie prawdziwe tych ludzi.

Dodajmy, że autorem muzyki do filmu jest Krzysztof Kossowski. Powstał też specjalny utwór firmujący produkcję pt. „Serce wojownika”. Jego autorami są Mietek Czytajło (muzyka) i Janusz Mika (tekst). Wszyscy oni grają w zespole Genezyp Kapen.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska