Zwykle wody nie traktujemy jako produktu, który dostarczałby nam tyle składników odżywczych, co pożywienie. Okazuje się jednak, że osoby, które mają dietę niedoborową, mogą wzbogacać ją właśnie wodą - wysokozmineralizowana może być na przykład cennym źródłem magnezu i wapnia, które występują w formie zjonizowanej, czyli dobrze przyswajalnej.
Najlepiej by ich zawartość wynosiła powyżej 50 mg magnezu oraz 150 mg wapnia w litrze. Należy jednak pamiętać, że takie wody zawierają także znaczne ilości wodorowęglanów i nie są wskazane dla osób z chorobą wrzodową czy ostrymi stanami zapalnymi przewodu pokarmowego. Wody wysokozmineralizowanej nie powinny pić także osoby z kamicą nerkową. Osoby z nadciśnieniem tętniczym i chorobami nerek powinny z kolei zwrócić uwagę na zawartość sodu. Im poleca się zawartość tego pierwiastka nieprzekraczającą 20 mg na litr.
Każdy dzień zaczynam szklanką wody z cytryną, piję mineralną cisowanikę bo ma sporo wartości w sobie i dobrych składników. Ściągnęłam na telefon aplikację która informuje mnie co godzinę żebym wypiła wodę, tak ponad 2 litry wypiję