https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowa studniówka Nowodworka z motywem karnawału weneckiego. I ten walc! Tak bawili się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

Małgorzata Mrowiec
Wideo
od 7 lat
Sezon studniówkowy w pełni. W piątek, 7 lutego, swój bal przedmaturalny mieli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Na miejsce studniówki wybrali Starą Zajezdnię przy ul. św. Wawrzyńca. W tym wyjątkowym balu wzięło udział około 300 osób, przede wszystkim ok. 200 uczniów z siedmiu klas maturalnych Nowodworka. Tegorocznym maturzystom z I LO towarzyszyła nasza fotoreporterka, uwieczniając na zdjęciach ich pierwszy "dorosły" bal.

Studniówka I LO z karnawałem w Wenecji w tle

Studniówka prestiżowego Nowodworka tym razem miała swój motyw przewodni, którym był karnawał wenecki. Stąd na balu zakładano maski, ponadto pojawiła się muzyka włoska i odnosząca się do Italii.

Bal został zaplanowany w godzinach od 19 do ok. 4-5 nad ranem. W programie studniówki znalazł się m.in. tradycyjny polonez tańczony przez wszystkich, jak również walc angielski, do którego uczniowie zapraszali nauczycieli, ponadto - prezentacja zdjęć maturzystów na ekranach, występy taneczne i wokalne uczniów, zdjęcia klasowe, kolacja, quizy (jeden z nich, pt. "Oni też byli maturzystami", dotyczył zdjęć nauczycieli z czasów ich matury), loteria, a dalej - zabawa do rana, prowadzona przez DJ-a.

Jak bawili się uczestnicy balu studniówkowego 2025 krakowskiego I LO - można zobaczyć na zdjęciach w naszej GALERII.

Nowodworek: tradycja i prestiż od blisko 440 lat

I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego jest najstarszym liceum w Krakowie, ma już 436 lat. To jedna z najstarszych istniejących i nieprzerwanie działających w Polsce szkół średnich o charakterze świeckim. Jej patronem jest Bartłomiej Nowodworski - żyjący na przełomie XVI i XVII wieku kawaler maltański, filantrop.

Do wybitnych absolwentów szkoły należą m.in.: król Jan III Sobieski, Józef Bem, Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Józef T. K. Korzeniowski (Joseph Conrad), Tadeusz Boy-Żeleński, Juliusz Osterwa, prawnik i prezydent Krakowa Juliusz Leo, najwybitniejszy polski matematyk Stefan Banach, wybitny architekt Władysław Ekielski, geolog, ekolog i rektor AGH Walery Goetel, a także Sławomir Mrożek oraz Gustaw Holoubek.

Jedno z najlepszych liceów w kraju

Nowodworek może pochwalić się świetnymi wynikami. W najnowszym rankingu najlepszych liceów Polsce, ogłoszonym przez "Perspektywy" w styczniu br., krakowskie I LO znalazło się po raz kolejny w pierwszej dwudziestce - zajęło 12. miejsce w kraju (a w zestawieniu wojewódzkim, pośród ogólniaków z Małopolski zajmuje 2. pozycję)

I LO jest ponadto jedyną w Krakowie szkołą z klasą o profilu klasycznym, z nauką łaciny i greki.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska