Podczas treningów przed GP w Wiśle najlepsze skoki z Polaków miał Kubacki
Przypomnijmy - te zawody miały się odbyć w połowie sierpnia. Wówczas jednak ulewny deszcz znacząco uszkodził przeciwstok i zmagania trzeba było przełożyć. Teraz prognozy też nie są korzystne, ale przynajmniej skoki w piątek udało się przeprowadzić.
Na początek odbyły się sesje treningowe. W pierwszej serii najlepszy okazał się Austriak Hannes Landerer, który wyprzedził dwóch Polaków: Aleksandra Zniszczoła i Dawida Kubackiego. W drugiej serii 1. miejsce zajął Norweg Marius Lindvik.
Z Biało-Czerwonych najwyżej, na 6. pozycji, uplasował się Kubacki. Stoch w obu próbach był w czołowej "10": 9. i 8. lokata.
Dobry skok Stocha w prologu w Wiśle
W prologu, który zastąpił kwalifikacje (zgłosiło się tylko 47 zawodników), nasz utytułowany skoczek nie tylko utrzymał się w czołówce, ale nawet poprawił. Po skoku na 128 m sklasyfikowany został na 6. pozycji, najwyższej w naszej ekipie. Dla Stocha to był pierwszy oficjalny występ po zmianach w sposobie przygotowań. Przypomnijmy, że zrezygnował z pracy kadrą Thomasa Thurnbichler i zdecydował się na treningi we własnym teamie (z Michalem Doleżalem).
Jak wypadli pozostali Polacy w prologu? W czołowej "10" znaleźli się również Paweł Wąsek (8.) i Jakub Wolny (10.). Niedosyt jest po starcie Kubackiego. Trzymał równy poziom w treningu, ale w prologu poszło gorzej, zajął 12. pozycję. Miał problemy podczas lądowania, a przy hamowaniu na przeciwstoku niespodziewanie uderzył w bandę.
W sobotnim konkursie wystąpi wszystkich 8 Polaków (trener Thomas Thurmbichler przysługującą organizatorom tzw. kwotę krajową wykorzystał na pierwszy start). W niedzielę w kwalifikacjach będzie już tylko 4 naszych zawodników. Przypomnijmy, że składzie nie ma Piotr Żyły, który dochodzi do pełni sił po zabiegu.
Wyniki prologu Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle (13.09)
- 1. Johan Andre Forfang (Norwegia) 135 (129,5 m)
- 2. Artti Aigro (Estonia) 132,5 (129 m)
- 3. Tate Frantz (USA) 130,5 (127,5 m)
- ...
- 6. Kamil Stoch (Polska) 127,5 (128 m)
- 8. Paweł Wąsek (Polska) 126,3 (124 m)
- 10. Jakub Wolny (Polska) 123,1 (121,5 m)
- 12. Dawid Kubacki (Polska) 119,9 (125 m)
- 14. Aleksander Zniszczoł (Polska) 118,9 (120,5 m)
- 15. Maciej Kot (Polska) 115,8 (124 m)
- 31. Kacper Juroszek (Polska) 103,4 (112 m)
- 42. Adam Niżnik (Polska) 95,8 (115 m)
