Z roku na rok powiększa się grono widzów zachwyconych zarówno muzyką, jak i wspaniałą festiwalową atmosferą.
Pomysł prezentowania muzyki dawnej w epokowych wnętrzach, w kontekście historycznym miasta, a przede wszystkim w odwołaniu do dokonań patrona festiwalu Marcina Kromera, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i krytyków muzycznych.
- Chcielibyśmy w tym roku jeszcze coś dołożyć do wspaniałej muzycznej przygody, jaka nas czeka - mówi Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Biecza. - Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom turystów, pragnących zwiedzić unikatowe obiekty, znajdujące się na terenie powiatu gorlickiego, które figurują na liście światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO - dodaje.
Każdy, kto w dniach festiwalowych trafi do Biecza, będzie miał szansę, by zwiedzić nasze skarby architektury drewnianej. To dwa kościoły, w Binarowej i Sękowej oraz trzy cerkwie, w Owczarach, Kwiatoniu i Brunarach.
- Już teraz można rezerwować miejsca - zachęca burmistrz. - Koszt takiej wyprawy to tylko 10 złotych, a wstęp do zabytkowych budowli jest bezpłatny. Warto też pamiętać, że w Binarowej odbędzie się jeden z festiwalowych koncertów - podkreśla Mirosław Wędrychowicz.
FLESZ - Juwenalia. Skąd się wzięły?
- Małopolskie Wianki w skansenie w Szymbarku
- Gorlice. Bobowa ma nową atrakcję, park edukacyjny
- Na Joannę Niemiec, projektantkę z Gorlic czeka Paryż!
- Dzisiaj o godz. 20 w TVN premiera MasterChef w pałacu Długoszów
- Koncert na Przystanku Szymbark na 20-lecie powiatu
- Stróżowianie przywitali prymicjanta - rodaka na granicy wsi
