https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wystarczył zaledwie jeden dzień i już trzy zatrzymane prawa jazdy. Wszystkiemu winna "zbyt ciężka noga". Policjanci z Krakowa czuwają

Aleksandra Łabędź
Małopolska policja
Wystarczył jeden dzień, by policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierujący, którzy mają "zbyt ciężką nogę" stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące. Zatrzymani kierowcy mieli na licznikach kolejno 102km/h, 106 km/h i 119 km/h.

W poniedziałek tj. 7 sierpnia br. policjanci grupy SPEED Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, w ciągu trzech godzin zatrzymali trzy prawa jazdy. Kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

- Funkcjonariusze w godzinach porannych pełnili służbę na jednej z dróg powiatowych w miejscowości Gdów w powiecie wielickim. Około godziny 7.40, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel, który poruszał się z prędkością 102 km/h. Kolejna zatrzymana do kontroli drogowej osoba prowadziła pojazd z prędkością 119 km/h, a trzeci z kierujących poruszał się z prędkością 106 km/h. Ujawnione przez policjantów wykroczenia są rażącymi naruszeniami prawa - informuje policja.

Jak przypominają funkcjonariusze, nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

Kierujący oprócz zakazu prowadzenia pojazdów przez trzy miesiące zostali ukarani mandatami karnymi oraz punktami, które na ich koncie będą aktywne przez 2 lata licząc od momentu zapłacenia grzywny.

Policja przypomina, że za przekroczenie prędkości między 61 – 70 km/h grzywna wynosi 2 tys. zł oraz 14 pkt. karnych natomiast za przekroczenie prędkości między 51 – 60 km/h grzywna wynosi 1500 zł oraz 13 pkt. karnych.

- Prosimy wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Trwają wakacje, czas relaksu i wypoczynku jednakże nie możemy zapominać o rozwadze i rozsądku na drodze. Zadbajmy w tym czasie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego - apeluje policja.

Chcesz porozmawiać z Lincolnem? Meta tworzy chatboty z osobowością

od 16 lat
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Rusek
To nie "ciężka noga", lecz włączenie wysokiego biegu!!! W końcu nieraz przy 100-120 km/h pdał gazu jest znacznie mniej wciśnięty niż przy 30 km/h (gdyż to ostatnie, to co najwyzej drugi bieg, a może i być pierwszy). W ogóle to nie powinno być odbierania "prawka" za przekroczenie o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym, zwlaszcza, ze te limity szybkości są wręcz drakońskie )a "obszar zabudowany" czesto wyznaczany tam, gdize jest fizycznie niezabudowany, co powinno być ZAKAZANE USTAWOWO). Jadąc 100 czy 120 km/h się MNIEJ EMITUJE SPALIN niż jadąc 50 km/h, a tym bardizej 30 km/h, a chcemy mieć dobre powietrze. Lepiej, by policjanci i kierowcy RZĄDOWI tracili prawa jazdy za jazdę 200 km/h i trafiali przed SĄD (200 km;h pownna gnać KARETKA POGOTOWIA).
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska