L.O.P.P. zajmowała się szeroko pojętym rozwojem i popularyzacją lotnictwa – budowała lotniska, ośrodki szkolenia, wieże spadochronowe, modelarnie, organizowała zawody, wydawała publikacje, ale również finansowała zakup sprzętu lotniczego, badania naukowe oraz szkoliła ludność do obrony przed atakiem powietrznym i chemicznym.
Co warte wyróżnienia Liga finansowała swoją działalność ze składek obywateli, wydatnie przyczyniając się do wzrostu świadomości i popularności lotnictwa w społeczeństwie polskim XX-lecia międzywojennego. Należy wspomnieć, że wielu bohaterskich polskich pilotów II wojny światowej zaczynało swoją przygodę z lotnictwem właśnie z L.O.P.P.
Na wystawie są prezentowane eksponaty ze zbiorów własnych oraz użyczone przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Muzeum Krakowa i osoby prywatne. Uzupełnieniem prezentowanych obiektów i treści będzie materiał filmowy udostępniony przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny.
Przed wernisażem Leszek Zakrzewski, prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział Nowy Sącz poprowadził godzinny wykład na temat historii L.O.P.P. Następnie o procesie tworzenia ekspozycji opowiedziała Ewa Cuber-Strutyńska – Główny Inwentaryzator Zbiorów i Kierownik Działu Zbiorów. Po niej mikrofon przejął Jarosław Dobrzyński, który oprowadził zgromadzonych po wystawie.
Oto najcenniejsze marki na świecie!
