- Punkt oferować będzie podstawowe produkty żywnościowe oraz artykuły higieniczne. W jego ramach funkcjonować będzie także „bezpłatny sklepik” z używaną odzieżą - informuje Anna Karpiel-Semberecka z urzędu miasta w Zakopanem.
Miejski Punkt Pomocy będzie czynny trzy razy w tygodniu: w poniedziałki w godz. 10-14, środy w godz. 12-16, a także w piątki w godz. 12-16.
- Przekazywane produkty będą pochodzić z Banku Żywności Caritas (Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa), od sponsorów oraz ze zbiórki od mieszkańców - informuje urząd miasta.
Zbiórka darów od mieszkańców Zakopanego prowadzona będzie w Urząd Miasta Zakopane (ul. Kościuszki 13) – od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 15, a także w Zakopiańskie Centrum Edukacji od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 18 oraz w soboty w godz. 10-15.
- Prosimy o przynoszenie żywności z długim terminem przydatności, artykułów higienicznych, proszków do prania, artykułów dla niemowląt i małych dzieci oraz odzieży w bardzo dobrym stanie i nowej bielizny - dodaje Anna Karpiel-Semberecka.
Zakopiański punkt jest przeznaczony głównie dla uchodźców z terenu miasta Zakopane. Ale gdy przyjdą tam także potrzebujących mieszkający w innych gminach, nikt im pomocy nie odmówi.
Na terenie Zakopanego schronienie przed wojną znalazło ok. 2-3 tys. osób. Część z nich zdołała się już usamodzielnić - m.in. znaleźli pracę i tym samym mają środki na swoje utrzymanie.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
