FLESZ - Produkty od Nestlé są niezdrowe?

Inscenizacja odbyła się w niedzielę, 13 czerwca na Placu Niepodległości. Została przygotowana przez aktorów Teatru im. St. I. Witkiewicza, uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera, mieszkańców Zakopanego. Na Krupówkach, a także na Placu Niepodległości pojawiła się także Zakładowa Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Kamiennego Ziemowit.
- Zaraz po rozpoczęciu działań zbrojnych na Górnym Śląsku, w nocy z 2 na 3 maja 1921r., czterdziestu młodych zakopiańczyków spontanicznie zgłosiło się, aby wesprzeć powstanie. Ich walka w szeregach 2. Baterii I Dywizjonu Artylerii pod dowództwem por. Jerzego Lgockiego zakończyła się sukcesem. Wszyscy wrócili do domu pod sztandarem zwycięstwa. Jedną z najważniejszych osób działających na rzecz przywrócenia Polsce Śląska był Wojciech Korfanty, nie tylko czasowy mieszkaniec, ale także Honorowy Obywatel Zakopanego, członek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” - informuje urząd miasta w Zakopanem.
W niedzielę wieczorem, od godz. 21 zaprezentowana zostanie wielkoformatowa animacja komputerowa (tzw. mapping), która opowiada o historii powstań śląskich przygotowana w ramach kampanii „Śląsk wspólna sprawa” przez Biuro Programu „Niepodległa”. Animacja zostanie wyświetlona na fasadzie budynku Urzędu Miasta Zakopane.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]