Konstrukcja w Dąbrówce Szczepanowskiej umiejscowiona została obok budynku byłej szkoły, na szczycie zwanym „Golgota” (395 m n.p.m.). Jest w całości wykonana z drewna, a nocą dodatkowo oświetlona dzięki zamontowanym na niej panelom słonecznym. Ma 16 metrów wysokości. Z tarasu widokowego można podziwiać od strony północnej panoramę Tarnowa, z pięknym widokiem na zakole Dunajca, natomiast z południowej panoramę Pogórza i Tatr.
Dwukrotnie więcej, bo aż 32 metry mierzy stalowo-drewniana konstrukcja, która powstała na wzniesieniu Szpilówka (516 m n.p.m.) w Iwkowej. Wieża widokowa została zlokalizowana w miejscu wymagającym zaangażowania i wysiłku, aby do niej dotrzeć, jednak piękne widoki w pełni wynagradzają trud i wysiłek włożony w wejście na jej szczyt.
- Wieża jest dwa razy wyższa od korony drzew - rozpościerają się z niej zapierające dech w piersiach widoki na całą panoramę Pogórza. Przy dobrej pogodzie można będzie z niej również podziwiać górskie szczyty Tatr - mówi Jan Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Organizacja jest liderem projektu: Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego, w ramach którego, wspólnie z gminami, realizowanych jest wiele inicjatyw podnoszących ich walory turystyczne.
W ramach projektu zmieniło się również bezpośrednie otoczenie dwóch innych wież widokowych w regionie, które powstały już wcześniej. Obok wieży w Bruśniku w gminie Ciężkowice powstała altana z grilem i stojaki na rowery. Podobna infrastruktura pojawiła się także przy konstrukcji na Brzance w Jodłówce Tuchowskiej, gdzie dodatkowo wybudowano także parking dla samochodów.
Do końca zmierzają również prace związane z zagospodarowaniem Wzgórza Zamkowego i Wzgórza Grodzisko przy baszcie w Czchowie. Powstał tam militarno-historyczny szlak edukacyjny, z kilkunastoma maszynami oblężniczymi oraz urządzeniami bojowymi. Odbudowany został tam również budynek zamkowy z platformą widokową.
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
Ile kosztują święta na wyjeździe?
