Żnakomity początek sezonu koszykarzy Regisu Wieliczka

Pawel Panus
Pawel Panus
Koszykarze UKS Regis Wieliczka, prowadzeni przez Macieja Dubiela, odnoieśli cztery zwycięstwa w nowym sezonie III ligi mężczyzn.

Mecz seniorów Cracovii II z Regisemrozpoczął się od prowadzenia wieliczan po trójce Piotra Piskorza który wraz z Jakubem Dziurą zdobyli pierwsze 10 pkt dla wieliczan. Wszyscy gracze Regisu rozpoczęli mecz bardzo skoncentrowani i grając bardzo dobrze w obronie szybko kończyli akcje w kontrataku, byli skuteczni z obwodu (druga trójka Piskorza oraz Dziury) oraz panowali na deskach. Umiejętnie spokojnie prowadził grę Mordarski a waleczność i cwaniactwo boiskowe wykorzystywali Markowski i Klimczyk. Efektem było prawie 20 pkt przewagi i 34:16 po 1. kwarcie. Lekka dekoncentracja w drugiej kwarcie i luźniejsza gra w obronie w drugiej kwarcie dała się odbudować młodzieży z Cracovii II i lekkie odrobienie strat. Do przerwy szybka wymiana skutecznych akcji i wynik 57:43 dla UKS Regis Wieliczka.

Po przerwie pierwsze 5 minut to znowu ułożona i dobra gra Regisu w obronie oraz skuteczna w ataku szczególnie Markowskiego (pierwsze 8 pkt drugiej połowy). Kiedy skuteczną "trójką" popisał się Piskorz wieliczanie wygrywali 69:54 i wydawało się ze zwycięstwo jest bardzo blisko. Niestety, coraz bardziej wchodząc w styl gry radosnej młodzieżowej koszykówki gospodarzy z szybkimi akcjami i gorszą obroną UKS REGIS zaczął tracić przewagę. W takiej grze 18 latkowie z Cracovii odrobili stratę i doprowadzili do wyniku 74-72 na koniec 3 kwarty. Po dwóch akcjach 3 punktowych najlepszego w wśród gospodarzy Skibińskiego gospodarze wychodzą na jedyne prowadzenie w tym meczu. Na szczęście skuteczne akcje podkoszowe Dziury kolejna trójka Piskorza oraz wejścia pod kosz Mordarskiego i Markowskiego dały Regisowi bezpieczną kilkupunktową przewagę. Młodzi krakowianie szybkimi przewinieniami przerywali akcje wieliczan licząc na nieskuteczność z linii osobistych jednak w tym elemencie wieliczanie byli skuteczni. Na koniec zasłużone zwycięstwo 96:92 Punkty dla wielickiej drużyny zdobyli: Markowski 26, Dziura 25, Piskorz 21, Kurek 7, Mordarski 6 Marcinowski 6, Klimczyk 5, Dubiel, Gawor, Fleszar.

Zespół UKS REGIS Wieliczka występuje w lidze dzięki m.in. wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego, Miasta i Gminy Wieliczka oraz sponsorom.

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Żnakomity początek sezonu koszykarzy Regisu Wieliczka - Dziennik Polski