Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Znamy decyzję Zarządu Powiatu w sprawie restrukturyzacji szkół

Lech Klimek
Dwa tygodnie trwały burzliwe i dramatyczne rozmowy. Powoływano się w nich na świetne wyniki placówek oświatowych i świętość patronów. Tym argumentom przeciwstawiano brutalny dyktat finansów powiatu i równie brutalne statystyki demograficzne. Kilka minut temu otrzymaliśmy decyzję Zarządu Powiatu co dalej. Wiemy jakie będą kolejne kroki dotyczące reorganizacji szkolnictwa ponadgimnazjalnego w powiecie gorlickim.

Oświadczenie

W dniu 20 stycznia 2015 roku Zarząd Powiatu wypracował propozycje działań restrukturyzacyjno-oszczędnościowych i przedstawił je Radnym oraz Dyrektorom Szkół i Placówek Oświatowych.

Zaproponowane działania restrukturyzacyjne miały na celu racjonalizację kosztów poprzez wzmocnienie struktury organizacyjnej szkół, usprawnienie zarządzania jednostkami oświatowymi i dostosowanie ich do sytuacji demograficznej.

Wobec deklaracji dyrektorów szkół o woli podjęcia działań mających na celu wygenerowanie oszczędności w działalności bieżącej - Zarząd na posiedzeniu w dniu 9 lutego br. zdecydował o przesunięciu w czasie planowanej restrukturyzacji.

W związku z powyższym, Zarząd postanowił wystąpić do dyrektorów jednostek oświatowych o przedłożenie własnych propozycji rozwiązań.

Proponowane inicjatywy winny obejmować sferę wydatków osobowych i rzeczowych, z zachowaniem racjonalnego gospodarowania zasobami, przy zapewnieniu warunków do pełnej realizacji szkolnego planu nauczania, a także obowiązków opiekuńczo- wychowawczych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska