MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znany sądecki miliarder otrzymał zielone światło. Może budować kompleks usługowy nad Jeziorem Rożnowskim. To kolejny jego wkład w turystykę

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
W 2015 roku w Siennej nad Jeziorem Rożnowskim sądecki biznesmen Andrzej Wiśniowski wybudował 5-gwiazdkowy hotel Heron. Teraz ma plany na kolejny. Pewne jest, ze powstanie wkrótce karczma
W 2015 roku w Siennej nad Jeziorem Rożnowskim sądecki biznesmen Andrzej Wiśniowski wybudował 5-gwiazdkowy hotel Heron. Teraz ma plany na kolejny. Pewne jest, ze powstanie wkrótce karczma Heron Live Hotel za Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Już wkrótce na jednej z działek nad Jeziorem Rożnowskim sądecki miliarder Andrzej Wiśniowski wybuduje karczmę, w planach jest także najprawdopodobniej kompleks hotelowy. Wniosek o pozwolenie na budowę, który wpłynął do Starostwa Powiatowe w Nowym Sącz został rozpatrzony pozytywnie. Inwestycja, która zapewni rozwój turystyczny gminie Gródek nad Dunajcem dostała zielone światło.

W piękny widokowy teren nad Jeziorem Rożnowskim w Gródku nad Dunajcem kolejny raz zainwestuje sądecki miliarder (jego majątek za 2023 rok to już 2,6 mld zł). To kolejna inwestycja biznesmena Andrzeja Wiśniowskiego w turystykę. W Gródku nad Dunajcem ma powstać budynek usługowy o wielkości 17 tys. m2 w raz z zapleczem technicznym. Jak udało się nam dowiedzieć inwestor w jeszcze w styczniu otrzymał pozwolenie na budowę. Nic już nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć prace.

Na placu budowy można zauważyć już ciężki sprzęt oraz pomieszczenia kontenerowe dla pracowników, to oznacza, że inwestycja wkrótce ruszy.

Budują na terenach po kompleksie "Relaks"

Już jakiś czas temu słynny niegdyś kompleks "Relaks", "Clubie X" a ostatecznie "Quantum Club" został wyburzony, to w tym miejscu ma powstać nowa inwestycja. Działka jest bardzo atrakcyjna i znajduje się w samym sercu Gródka nad Dunajcem. Jeszcze kilka lat temu klub, który tam działał był uważany za nowoczesny i ekskluzywny. Oprócz tego sam lokal miał przepiękne położenie, z tarasu można było podziwiać jezioro. To właśnie m.in. ten teren kupił Andrzej Wiśniowski.

- Ma powstać tam duża karczma regionalna, na którą jest już pozwolenie. Wiem, też że w planach jest budowa hoteli. Pan Wiśniowski kupił kilka działek w gminie, dlatego inwestycji może być jeszcze więcej - mówi "Gazecie Krakowskiej" Józef Tobiasz, wójt gminy Gródek nad Dunajcem.

Nieoficjalnie mówi się, że hotele, które zamierza wybudować miliarder mają być czterogwiazdkowe i trzygwiazdkowe. Łącznie powstanie około 600 pokoi. Ta, gdzie inwestycja ma powstać część terenu jest zalewowa i wszelkie uzgodnienia dot. oraz pozwolenia muszą być skonsultowane z Tauron Ekoserwis, który jest właścicielem zbiornika. Kilkukrotnie pytaliśmy drogą mailową o plany budowy u źródła, jednak nie udało nam się uzyskać żadnej odpowiedzi.

Gmina za rozwojem turystyki

Już w 2022 roku było wiadomo, że powstaną nowe inwestycje. Wtedy tez do gminy Gródek nad Dunajcem wpłynął wniosek o przystąpienie do zmian w studium miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wnioskodawcą był Andrzej Wiśniowski. Radni zatwierdzili plan dając zielone światło miliarderowi, który kolejny raz chce wykorzystać potencjał gminy i Jeziora Rożnowskiego. Uchwała dotyczyła zmian w studium w kilku miejscowościach: Sienna, Gródek nad Dunajcem, Lipie, Przydonica, Rożnów, Bartkowa - Posadowa i Tropie. Andrzej Wiśniowski jest już właścicielem jedynego luksusowego hotelu w okolicy. Biznesmen wybudował pięciogwiazdkowy hotel Heron w Siennej.

W gminie sporo mówi się o jego inwestycjach w turystykę. Kupił nawet górę, żeby zrobić tam wyciąg narciarski, ale inwestycja nie doszła jeszcze do skutku.

Wiśniowski na liście najbogatszych Polaków

Andrzej Wiśniowski, absolwent sądeckiej „Samochodówki”, swoje pierwsze kroki w biznesie stawiał jeszcze przed 1989 rokiem. Zaczynał w szklarni ojca, który uprawiał warzywa, ale strzałem w dziesiątkę okazały się automatyczne bramy, których pierwsze konstrukcje powstały w przydomowym garażu (zresztą przez niego też zbudowanym).

Już w latach 90. oparte na autorskim pomyśle bramy Wiśniowskiego okazały się hitem. Dziś Wiśniowski jest największym w Polsce producentem bram i systemów ogrodzeniowych. Ma sieć dystrybucji produktów zarówno w kraju, jak i za granicą. Zatrudnia około 2000 pracowników, m.in. w głównej siedzibie swojej firmy w Wielogłowach koło Nowego Sącza.

Na 30-lecie funkcjonowania firmy w 2019 roku Andrzejowi Wiśniowskiemu udało się zadebiutować na liście 100 najbogatszych Polaków magazynu „Wprost”. Z majątkiem oszacowanym na 924 mln zł zajął 45. miejsce. W 2022 roku awansował na 21. miejsce z majątkiem w wysokości 2,2 mld zł, jego majątek stale rośnie w 2023 roku zajął 19. miejsce z majątkiem 2,6 mld zł.

Te firmy z Nowego Sącza, powiatu limanowskiego oraz nowosądeckiego zna cała Polska

Oto sądeccy milionerzy. Niektórzy zaczynali w garażu, teraz ...

Erozja nad “Pojezierzem olkuskim”

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska