Według szacunków, aż co drugi Polak decyduje się na korzystanie z prywatnej opieki zdrowotnej. Średnio na głowę wydając około 1000 zł w skali roku. Niestety w ostatnim czasie - tak jak większość usług - ceny zarówno prywatnych wizyt jak i badań mocno poszły w górę. Trzeba się zatem przygotować, że także więcej wydamy na nasze zdrowie.
Cena, jaką zapłacić musi pacjent, to pochodna tego, co dzieje się w gospodarce. A wpływ mają na to i rosnące stopy procentowe, i cena benzyny, a także kurs euro i dolara. Podrożały także leasingi i kredyty, które zaciągnęły prywatne gabinety i laboratoria. Wzrosły też ceny najmów lokali, ale to nie koniec. W ciągu ostatnich trzech lat nastąpił chociażby trzykrotny wzrost utylizacji odpadów medycznych i energii elektrycznej. W końcu do góry poszły wynagrodzenia pracowników.
Sprawdziliśmy, za które badania musimy zapłacić najwięcej. Niektóre z nich to dla pacjentów wydatek nawet kilku tysięcy złotych! Sprawdź w naszej galerii, na jakie kwoty musisz się przygotować jeśli chcesz prywatnie się przebadać. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku

- Te osoby nie dostaną ślubu kościelnego
- Tak wyglądał Kraków 1000 lat temu! Oto rekonstrukcja
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Horoskop miesięczny na grudzień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Otwarto nowy prywatny akademik w Krakowie. Prawdziwy wypas dla studentów z kasą
- Budowa S7 na północy Małopolski. "Ekspresówka" widziana z góry robi wrażenie