2. liga. Garbarnia Kraków wygrała w Jastrzębiu-Zdroju

Karol Kostrubała błyskawicznie uzyskał prowadzenie dla Garbarni
Karol Kostrubała błyskawicznie uzyskał prowadzenie dla Garbarni Andrzej Wiśniewski
II liga piłkarska. W meczu 12. kolejki Garbarnia Kraków wygrała na boisku GKS 1962 Jastrzębie 2:1.

„Brązowi” bardzo szybko, bo już w 2 minucie, objęli prowadzenie po strzale głową Karola Kostrubały. Zaskoczeni gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 19 minucie do remisu doprowadził także "główką" Daniel Szczepan.

Potem obie drużyny szukały okazji do zdobycia gola. Udało się to przyjezdnym, którzy w 53 minucie uzyskali bramkę po strzale głową Dariusza Łukasika (w przerwie meczu zastąpił Krzysztofa Kalembę).

Dla jastrzębskiej drużyny była to pierwsza porażka w tym sezonie na własnym boisku. Wcześniej cztery spotkania wygrała i dwa zremisowała.

GKS 1962 Jastrzębie – Garbarnia Kraków 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Kostrubała 2, 1:1 Szczepan 19, 1:2 Łukasik 53.

GKS 1962: Drazik – Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak – Semeniuk (78 Dzida), Ruda (60 Caniboł), Tront, Jadach, Ali (74 Szczęch) – Szczepan (71 Adamek).

Garbarnia: Kozioł – Mistrzyk, Garzeł, Kalemba (46 Łukasik), Nieśmiałowski - Kitliński (70 Krykun), Pietras, Kostrubała, Kiebzak (80 Wójcik) – Serafin - Siedlarz (46 Ciesielski).

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole). Żółte kartki: Caniboł, Kulawik, Szczepan, Szymura – Kozioł, Pietras, Serafin. Widzów: 1450.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: 2. liga. Garbarnia Kraków wygrała w Jastrzębiu-Zdroju - Dziennik Polski