Za projekt i budowę makiety odpowiedzialny jest Certyfikowany Budowniczy LEGO Mateusz Kustra. Cały proces – od pierwszego pomysłu do złączenia ostatniego klocka – zajął jego zespołowi blisko pół roku.
- Budowla przedstawia moment wręczenie Wisławie Szymborskiej Nagrody Nobla, składa się z ponad 21 tys. klocków, w makiecie znalazło się ponad 380 figurek. Choć jest to koronkowa praca, to nie jest ona małej wagi, waży bowiem ponad 30 kilogramów – wyjaśniał Sebastian Szwaczka z firmy Lego.
W makiecie, którą można zobaczyć w foyer Małopolskiego Ogrodu Sztuki, wnikliwy obserwator znajdzie pewne smaczki nawiązujące do poezji Szymborskiej, m.in. cebula.
Jak wyjaśnił przedstawiciel Lego, producent klocków postanowił w ten sposób złożyć hołd noblistce, ponieważ misją firmy jest rozwijanie budowniczych przyszłości, uruchamianie kreatywności.
- To słowem nadajemy znaczenie naszym budowlom - dodał Sebastian Szwaczka.
W MOS-ie można zobaczyć także obraz z klocków o wymiarach 40x40 cm wykonany przez Łukasza Góreckiego odwzorowuje zdjęcie wykonane w Irlandii przez sekretarza Szymborskiej Michała Rusinka.
Jesienią w Małopolskim Ogrodzie Sztuki otwarta zostanie wystawa "Jarmark cudów".
Zapisy na darmowe szczepienie przeciwko wirusowi HPV
[video]56415[/video]"
