https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

27-letni Łukasz Pająk z Bochni trafił na okładkę "Forbesa". Od kilku lat rozwija międzynarodowy biznes

Paweł Michalczyk
Łukasz Pająk z Bochni rozwija w Niemczech biznes związany z handlem używanymi samochodami elektrycznymi
Łukasz Pająk z Bochni rozwija w Niemczech biznes związany z handlem używanymi samochodami elektrycznymi archiwum prywatne
Ma zaledwie 27 lat, a już robi interesy na arenie międzynarodowej. Pochodzący z Bochni Łukasz Pająk rozwija w Niemczech firmę, zatrudniającą 30 pracowników i planuje dalsze rozwijanie swojego biznesu. Ostatnio trafił na okładkę "Forbesa" jako jedna z 30 osób z Polski, które odniosły sukces przed 30. rokiem życia.

27-latek z Bochni w Zachodniej Europie rozkręca biznes, właśnie trafił na okładkę "Forbesa"

Łukasz Pająk należy do pokolenia, które w swojej edukacji miało trzyletnie gimnazjum. Ukończył „Dwójkę” w 2012 roku, po czym rozpoczął naukę w I Licem Ogólnokształcącym.

- Za moich czasów nie było zbyt wielu możliwości na aktywność pozaszkolną. Miałem swoje pierwsze „biznesowe” doświadczenia, prowadząc własny kanał na YouTube w wieku 15 lat. W wieku 18 lat zaangażowałem się społecznie, wspierając znajomych kandydatów w wyborach samorządowych, choć bez sukcesu - wspomina.

Od dziecka był dobry z matematyki, dlatego wystartował na informatykę w krakowskiej AGH, ale w ostatniej chwili postanowił wystartować również do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

- Ostatecznie wybrałem SGH, gdyż chciałem szukać swojej drogi w biznesie, a to najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce.

Uczelnia ta pomogła mu rozwinąć się i poznać ciekawych ludzi, wchodząc stopniowo w świat biznesu. - Dopiero podczas studiów, w rozmowach z osobami, które uczęszczały do najlepszych liceów w Krakowie czy Warszawie i brały udział w inicjatywach, takich jak „Zwolnieni z Teorii”, zrozumiałem, jak duża była przepaść między moim a ich doświadczeniem. Z tego powodu, podświadomie, zdecydowałem się na studia w Warszawie, a nie w Krakowie. Później żałowałem, że nie celowałem jeszcze wyżej, próbując dostać się na czołowe europejskie uniwersytety.

Już po pierwszym roku na SGH miał okazję odbyć praktyki w firmach konsultingowych, a także ukończyć staż w dziale strategii PZU. Łukasz dostał się również na wymianę zagraniczną na National University of Singapore, uważany za jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie.

- Tam miałem także okazję podróżować po Azji i zetknąć się z różnorodnymi kulturami. Te doświadczenia ukształtowały mnie, moje cele oraz dalszą drogę zarówno zawodową, jak i prywatną.

Na studia magisterskie ostatecznie się nie zdecydował. Świeżo po licencjacie rzucił się w świat biznesu. - Miałem możliwość współtworzenia nowego biznesu od zera wraz z grupą doświadczonych menedżerów, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że chcę podążać w tym samym kierunku. Dlatego późniejsze decyzje zawodowe obejmowały pracę w najlepszej firmie konsultingowej na rynku, czyli McKinsey, przeprowadzkę do Berlina oraz pracę w Delivery Hero i Rocket Internet.

W 2022 roku wraz ze swoim wspólnikiem wystartował z firmą Cardino. Jest to platforma do sprzedaży używanych samochodów elektrycznych, którą stworzyli od zera.

- Wierzymy, że przyszłość elektrycznej mobilności wymaga wsparcia. Rynek wtórny pojazdów elektrycznych jest obecnie najbardziej niezaadresowanym problemem. Niemcy były naturalnym rynkiem startowym, jako że to największy rynek motoryzacyjny w Europie - mówi Łukasz Pająk.

W ciągu dwóch lat Łukaszowi i jego wspólnikowi udało się zebrać 5 milionów euro finansowania, dzięki czemu sprzedają obecnie ponad 500 samochodów miesięcznie, mając zespół liczący ponad 30 osób.

- Obecnie patrzymy na dalszy rozwój międzynarodowy, w tym także ekspansję na rynek polski - zapowiada 27-latek.

Dostrzeżenie jego działalności przez "Forbesa" Łukasz Pająk odbiera skromnie. - Dla mnie to motywacja do dalszej pracy, myślę, że za wcześnie, żeby powiedzieć, że osiągnąłem sukces. Ale na pewno takie wyróżnienie sprawia, że czuję potrzebę udowodnienia, że na to zasłużyłem - przyznaje.

Południowa obwodnica Szczurowej gotowa

emisja bez ograniczeń wiekowych

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Zakopane wymieni oświetlenie uliczne. Przy okazji zostanie sprawdzony stan latarni

Zakopane wymieni oświetlenie uliczne. Przy okazji zostanie sprawdzony stan latarni

XIII Murapol Cup. Do Krakowa przyjadą Liverpool, RB Lipsk i Dynamo Kijów

NASZ PATRONAT
XIII Murapol Cup. Do Krakowa przyjadą Liverpool, RB Lipsk i Dynamo Kijów

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska