Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

800 osób zaszczepionych przy „Róży wiatrów” w ramach akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską, a w Małopolsce ponad 2 tys.

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Masowa akcja szczepień na Pustyni Błędowskiej była połączona z piknikiem rodzinnym i atrakcjami dla dzieci
Masowa akcja szczepień na Pustyni Błędowskiej była połączona z piknikiem rodzinnym i atrakcjami dla dzieci Fot. Tadeusz Żurek
800 zaszczepionych przeciwko COViD-19 podczas dwudniowej akcji na Pustyni Błędowskiej (12 i 3 czerwca 2021). Plenerowy punkt przy „Róży wiatrów” był jednym z czterech w Małopolsce, gdzie prowadzono akcję w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach pod hasłem „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”, czyli jeszcze na: zakopiańskich Krupówkach, Szczawnicy i Krynicy Zdroju. Łącznie we wszystkich miejscowościach preparatem Johnson&Johnson zaszczepiło się 2673 osoby.

Pustynia Błędowska od początku szczepień okazała się liderem w stawce turystycznych miejscowości. Tylko pierwszego dnia zaszczepiło się tam 395 osób natomiast na Krupówkach w Zakopanem – 370, na deptaku w Krynicy-Zdroju – 250, a w Szczawnicy – 280. Łącznie Pierwszego dnia podano łącznie 1295 dawek preparatu Johnson&Johnson. Drugiego dnia liczby zaszczepionych przedstawiały się następująco: Pustynia Błędowska – 405, Zakopane - 398, Krynica-Zdrój – 325, Szczawnica – 250. Łącznie podano 1378 dawek preparatu.

- Szczepienia są najskuteczniejszą formą są walki z COViD-19. Chcemy, by były jak najszerzej dostępne. Dlatego we współpracy z samorządami zorganizowaliśmy plenerowe punkty szczepień, połączone są z piknikami rodzinnymi. Normalność, jaką znamy sprzed pandemii, jest na wyciągnięcie ręki – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas briefingu prasowego na Pustyni Błędowskiej.

Akcji szczepień towarzyszył piknik z licznymi atrakcjami, z których jedną z najbardziej widowiskowych był pokaz skoków spadochronowych. Ponadto na stoiskach promocyjnych można było poznać sprzęt i wyposażenie, z którego korzystają na co dzień służby (m.in. żołnierze, policjanci i straż graniczna) oraz poznać tajniki ich pracy. Były także stoiska służby weterynaryjnej, Małopolskiego Szpitala Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu, a także promocyjne Gminy Klucze.

Szczepienie na Pustyni Błędowskiej to przyjemne z pożytecznym

- Korzystając z ładnej pogody często ruszamy w plener. Skoro trafiła się okazja połączenia przyjemnego z pożytecznym, grzechem byłoby z tego nie skorzystać. Poza tym, preparatem Johnson&Johnson wystarczy zaszczepić się tylko raz. Nie trzeba umawiać się na drugą dawkę, jak to jest w przypadku innych preparatów. Zatem można powiedzieć, że same plusy wynikają z takiej akcji. Dobrze, że władze wojewódzkie i samorządowe potrafią warunki atmosferyczne i uroki natury naszego województwa, by zachęcić ludzi do masowych szczepień – powiedziała 55-letnia pani Grażyna, mieszkanka Krakowa, która wraz z najbliższymi odwiedziła pustynię.

- Najważniejsze jest to, że widzimy zainteresowanie szczepieniami – zauważył podczas briefingu wójt gminy Klucze Norbert Bień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska