FLESZ - Patogale sięgają dna, jest już nowy odcinek programu Fight Raport!

„Uniwersytet Patrzenia Teatrem pobudza wyobraźnię, uczy wrażliwości i empatii, ale również daje słuchaczom narzędzia do opisu otaczającej ich rzeczywistości. Uczestnikiem projektu może zostać każda chętna osoba, której bliska jest holistyczna wizja świata i rozwój osobisty!” - zachęca Teatr Łaźnia Nowa.
Najbliższe spotkania, warsztaty i dyskusje rozpoczną się 13 maja od warsztatów dramaturgicznych z Mateuszem Pakułą, dramaturgiem, dramatopisarzem i reżyserem teatralnym, autorem głośnej książki „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”. Dzień później, będzie można wziąć udział w warsztatach „Głos, muzyka, teatr”, które poprowadzi Dominik Strycharski, muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor muzyki teatralnej, laureat ubiegłorocznych Paszportów „Polityki”. W programie UPT znalazły się też warsztaty reżyserskie z Leną Frankiewicz, aktorką, która stała się reżyserką i z powodzeniem realizuje przedstawienia w teatrach w całej Polsce (w Teatrze Narodowym w Warszawie można obecnie zobaczyć jej spektakl „Jak być kochaną” z Gabrielą Muskałą w roli głównej).
Jacek Wakar, krytyk teatralny i współprowadzący Nowy Tygodnik Kulturalny, poprowadzi warsztaty recenzenckie i zaprosi do rozmowy z Dorotą Kolak i Dorotą Requeplo. Pierwsza jest znakomitą aktorką teatralną i filmową, związaną z gdańskim Teatrem Wybrzeże, druga wybitną kostiumografką, która współpracowała m.in. z Krzysztofem Krauze, Janem Komasą i Kingą Dębską.
- Będziemy rozmawiać m.in. o tym, jak narodziło się ich ludzkie i artystyczne porozumienie? Jak widzą swoje zawodowe wybory? Czy kostiumografka może zmienić aktorkę, a aktorka wpłynąć na kostiumografkę? I wreszcie, co je inspiruje zarówno w pracy jak i w codziennym życiu? – mówi Jacek Wakar.
W programie Uniwersytetu Patrzenia Teatrem nie zabraknie też rozmów o literaturze. Tym razem gościem cyklu „Literatura. Przetworzenia i przepoczwarzenia” prowadzonego przez Szymona Kloskę, będzie Igor Jarek, autor głośnej książki „Halny” w której tarantinowskie dialogi trafiły na nowohucki bruk.
Więcej informacji, szczegółowy program oraz bilety na stronie internetowej: domutopii.pl
- Blok jak zamek w Krakowie! "Najoryginalniejszy" w mieście! Kto jeszcze nie widział?
- Bierzemy je na potęgę! Oto efekty uboczne popularnych leków bez recepty.
- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Te znaki zodiaku to najlepsze żony
- Z aptek zniknęło kilkanaście popularnych leków. Wycofał je GIF
- "Perły Śródmieścia" usunięte. To kolejna akcja krakowskiej straży miejskiej