Alon Turgeman. To był pierwszy mecz byłego piłkarza Wisły Kraków po powrocie do Hapoelu Hajfa

b
Alon Turgeman jako gracz Wisły Kraków (2020 r.)
Alon Turgeman jako gracz Wisły Kraków (2020 r.) Andrzej Banaś
Alon Turgeman wrócił do gry w Hapoelu Hajfa. Najlepszy napastnik, jakiego miała w 2020 roku Wisła Kraków, 26.01.2021 zanotował powrót - po dwuipółletniej przerwie - do ligi izraelskiej. W meczu Hapoel - Maccabi Petah Tikva (1:2) wyszedł w podstawowym składzie ekipy z Hajfy i grał do 70 minuty.

Turgeman w ubiegłym sezonie, w 9 występach, strzelił dla Wisły sześć goli w ekstraklasie. Po wypożyczeniu wrócił do Austrii Wiedeń. Rozstanie z nią na początku 2021 roku nie oznaczało powrotu do Krakowa - na co nadzieję mieli kibice Wisły. Alon podpisał 2,5-letni kontrakt z Hapoelem Hajfa, w którym grał już w sezonie 2017/2018.

Dzisiaj (26.1.2021) Turgeman zaliczył drugi debiut w Hapoelu. Niewiele zabrakło mu, by był to debiut bramkowy, bo w 34 minucie po jego strzale z 25 metrów piłka trafiła w słupek. Działo się to już przy prowadzeniu 1:0 zespołu z Hajfy.

Przy takim wyniku Alon Turgeman schodził z boiska. Końcówka należała jednak do Maccabi Petah Tikva, ten zespół zdobył dwie bramki w 84 i 90 minucie i zwyciężył.