https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Angielska grupa Paradise Lost wystąpi w Krakowie. Pionierzy mrocznego metalu zawitają do Hype Parku w czwartek 16 września

Paweł Gzyl
Paradise Lost
Paradise Lost Materiały prasowe
Występy zagranicznych wykonawców w Polsce to obecnie ze względu na pandemiczne obostrzenia rzadkość. Brytyjscy muzycy z grupy Paradise Lost postanowili jednak nie zawieść swych polskich fanów. W czwartek 16 września o godz. 20.30 wystąpią dla nich w krakowskim Hype Parku. Wsparcie zapewni Brytyjczykom polska formacja. Tides From Nebula.

FLESZ - Polska dołącza do gry! Wodorowa rewolucja w Polsce

od 16 lat

Powstały w 1988 roku w angielskim Halifax zespół Paradise Lost jest jednym z pionierów ciężkiego i mrocznego grania na Wyspach. To także jeden z najbardziej znanych i lubianych zespołów metalowych w Polsce, którą od czasu swojego powstania odwiedzał wielokrotnie.

Nick Holmes i Greg Mackintosh, czyli główne siły twórcze kapeli, poprowadzili jej muzykę przez gęsty doom i death, by w latach 90. wkroczyć na obszar melodii i czystych wokali, a nawet zaliczyć romans z elektroniką w stylu Depeche Mode. Poza Nickiem i Gregiem w zespole są: Aaron Eddy (gitara), Stephen Edmondson (gitara basowa) i fiński bębniarz Waltteri Väyrynen.

W XXI wieku Paradise Lost spojrzał łaskawszym okiem na swoją przeszłość, którą zmieszał z bardziej melodyjnym graniem. Dzięki temu, w czasie, gdy wielu wydawało się, że historia kapeli zmierza do nieuchronnego końca, powstały kapitalne płyty grupy, choćby wydany w 2020 roku "Obsidian", który dotarł do drugiej pozycji w Niemczech i piątej na polskim OLIS-ie.

Od 2008 roku historie dźwiękami pochodzącymi ze światów rocka, prog-rocka i post rocka pisze warszawska Tides From Nebula. Przez lata za tworzenie muzyki grupy odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma już Adama i funkcjonuje ona jako trio.

Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który produkował drugi album "Earthshine". Wydana w 2019 roku płyta "From Voodoo To Zen" spodobała się bardzo, a na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego.

Bilety: 129-150 zł – miejsca stojące, 149-170 zł – miejsca siedzące. Można je kupić w internecie na stronie organizatora koncertu Knock Out Productions i w sklepie eBilet.

Okazje
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska