Niezwykłe, wręcz monumentalne, było również wykonanie brackiego hymnu. Lidia Jazgar, charyzmatyczna krakowska artystka, współzałożycielka i wokalistka zespołu Galicja, wykonała go tak, że ze wzruszenia drgęło wiele brackich serc…

Bracia kurkowi głęboko sięgają do kies
Podczas aukcji przedmiotów podarowanych braciom przez znane osobistości zebrano rekordowe 256 301 złotych. - To nasz dar, taki od serca – tak o tradycyjnej aukcji charytatywnej mówi król Jan Grzegorz Pacut „Solidny”, gospodarz tego niezwykłego podziemnego spotkania. - Myślę, że pieniądze te przydadzą się Maltańskiemu Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzicom w Krakowie.
Bracia kurkowi nie szczędzą grosza, chętnie otwierając sakwy, również na inne formy pomocy bliźnim, także naszym sąsiadom zza wschodniej granicy, bestialsko atakowanym przez rosyjskich żołdaków. Na Ukrainę cały czas płyną dary dla najbardziej potrzebujących. W tym celu powstał specjalny magazyn w Rudawie. To z niego przekazywane są środki pierwszej potrzeby m.in. do szpitala w Kurpalkowie. Ostatnio na Ukrainę, także dzięki pomocy zaprzyjaźnionych niemieckich i holenderskich braci, trafiły m.in. tak potrzebne tam agregaty prądotwórcze.
Ten pierwszy bal… Bractwa Kurkowego
Bal w wielickich podziemiach otworzył - tradycyjnym polonezem - Jan Grzegorz Pacut „Solidny” z małżonką, oczywiście w tradycyjnych strojach. Tuż za nim, w rytm polskiego tańca narodowego, dostojnym krokiem podziemia wielickie przemierzali marszałkowie, licznie przybyli bracia, także z zaprzyjaźnionych zagranicznych bractw oraz goście.

Gdy wybrzmiały nuty monumentalnego poloneza najbardziej zasłużonych braci uhonorowano odznaczeniami, pamiątkowymi medalami, a także prestiżowymi Guzami Oracewicza.
Medale Królewsko-Marszałkowskie otrzymali:
- Aleksandra Szwed
- Therese Rinschen-Piechocinski
- Małgorzata Pacut
- Iwona Żółcińska
- Katarzyna Patecka
- Gerard van Uem
- Roland Burmann
- Oleksandr Cherevko
- gen. Edward Gruszka
- gen. Jerzy Gut
- gen. Sławomir Kowalski
- Henryk Kuśnierz
- Kazimierz Loranc
- Zbigniew Wolfram
- Jan Dziura-Bartkiewicz
- Zbigniew Szota
- Leszek Wieczorek
- Reginald Sas-Jaworski
- Zbigniew Nowak
- Jan Księżyk
- Tomasz Nowak
- Andrzej Czekaj
- Jan Szuro
Guz Oracewicza, przyznawany przez Króla Kurkowego, otrzymali:
- ambasador RP Anna Maria-Anders
- gen. bryg. Jacek Ostrowski
- płk dypl. dr inż. Piotr Waniek
- Peter-Olaf Hoffmann - EGS
- Wolfgang Rinschen
- König Dieter Zeh
- Zdzisław Grzelka – Starszy Bractwa
- Józef Durbas
- Piotr Patecki - Marszałek
- Maciej Szczęsny Żółciński - Marszałek

A skoro bal, to oczywiście i tańce. „Muzykanci Nasi bawić Was będą pieśnią radosną, a muzyka porywać do tańca będzie” – zapowiadał gospodarz balu. I tak było! Na parkiecie dominowały tradycyjne kontusze i smokingi, ale też bardziej współczesnych kreacji nie brakowało. Oczywiście, oprócz tradycyjnego poloneza, tańczono również w rytm XXI-wiecznych przebojów.
Z fantastycznym recitalem wystąpiła Aleksandra Szwed. Gwiazda okazała się być nie tylko doskonałą artystką, ale również świetną aukcjonerką. Tak wysoki wynik zbiórki dla Maltańskiego Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzicom, to również efekt brawurowo prowadzonej przez nią licytacji!
Wspomnieć jeszcze wypada, że to pierwszy Bal Królewsko-Marszałkowski po blisko dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa. Najwytrwalsi opuszczali podziemia bladym świtem...