https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Beskid Wyspowy to jedyne takie pasmo górskie w Polsce. Czym się wyróżnia?

Remigiusz Szurek
Czesław Szynalik, inicjator akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, wielki miłośnik górskich eskapad, zauważa, że jest to jedyne pasmo górskie w Polsce, które dzięki pracy społecznej Odkrywców Beskidu Wyspowego posiada słupki informacyjne na poszczególnych szczytach z kodem QR
Czesław Szynalik, inicjator akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, wielki miłośnik górskich eskapad, zauważa, że jest to jedyne pasmo górskie w Polsce, które dzięki pracy społecznej Odkrywców Beskidu Wyspowego posiada słupki informacyjne na poszczególnych szczytach z kodem QR fot. archiwum R.Szurek (1); Odkryj Beskid Wyspowy (2)
Beskid Wyspowy odwiedzają co roku rzesze turystów. Nic dziwnego, nie brak tutaj przyjemnych do zdobycia szczytów, z których roztaczają się przepiękne panoramy. Jak wiadomo, cechą charakterystyczną tego regionu jest występowanie odosobnionych, pojedynczych szczytów, od czego pochodzi jego nazwa. Jak się okazuje, Beskid Wyspowy jest również wyjątkowym pasmem z innego powodu.

Czesław Szynalik, inicjator akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”, wielki miłośnik górskich eskapad, zauważył, że jest to jedyne pasmo górskie w Polsce, które dzięki pracy społecznej Odkrywców Beskidu Wyspowego posiada słupki informacyjne na poszczególnych szczytach z kodem QR.

- Dzięki temu w prosty sposób możemy uzyskać informację o danym szczycie i Beskidzie Wyspowym oraz potwierdzić zdobycie poszczególnej „wyspy" do odznaki 102. Wyspy Beskidu Wyspowego, Korona Beskidu Wyspowego Beskidzkie Wyspy oraz Diamentowego, Złotego i Srebrnego Rysia za przejście Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego Beskidzkie Wyspy! - wyjaśnia.

Jak już informowaliśmy, Beskid Wyspowy kochają młodsi i starsi wielbiciele gór. Niedziela ostatniego dnia czerwca była z pewnością wyjątkowym dniem dla Władysława Mamaka i uczestników akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. Oto bowiem na turystyczny szlak dziarskim krokiem wyszedł 97-letni Pan Władysław (rocznik 1927) tradycyjnie podążając na Modyń liczący 1029 m n.p.m. Na szczycie „Góry Zakochanych” odbywała się wówczas coroczna Msza Święta polowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Turystyka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska