Aby zapoznać się z zasadami tworzenia ‘Bezbłędnej Tabeli’, kliknij tutaj
10. kolejka Lotto Ekstraklasy:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Płock 0:0 (Daniel Stefański)
Pogoń Szczecin – Górnik Łęczna 1:1 (Tomasz Kwiatkowski)
Zagłębie Lubin – Cracovia 1:1 (Szymon Marciniak)
Lech Poznań – Arka Gdynia 0:0 (Jarosław Przybył)
W tych meczach nie było większych kontrowersji.
Daniel Stefański, Tomasz Kwiatkowski, Szymon Marciniak, Jarosław Przybył (po 10 pkt) – bezbłędne mecze
Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:0 (Paweł Gil)

W meczu Wisły Kraków z Legią Warszawa działo się dużo, ale sędzia Paweł Gil ostatecznie poradził sobie bardzo dobrze. Michał Pazdan słusznie obejrzał żółtą kartkę za swój ostry faul na jednym z rywali, a jego zagranie ręką nie kwalifikowało się na rzut karny. Co więcej, było ono efektem faulu Mateusza Zachary, dlatego powinien być nawet odgwizdany rzut wolny dla gości.

W przypadku ręki Hlouska ciężko mieć większe wątpliwości. Piłka oczekiwana, zagrana z dalszej odległości, ruch całego ciała obrońcy w kierunku piłki i zagranie ręką. To musiało się zakończyć jedenastką.
Paweł Gil (10 pkt) – bezbłędny mecz
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 1:2 (Paweł Raczkowski)

W Kielcach wątpliwości dotyczyły jedynie bramki dla gospodarzy, ale jak widzimy powyżej Miguel Palanca nie był na spalonym w momencie dośrodkowania z prawej strony boiska. Bramka była więc w pełni prawidłowa.
Paweł Raczkowski (10 pkt) – bezbłędny mecz
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1:1 (Bartosz Frankowski)

W Gliwicach sporo wątpliwości dotyczyło rzutu karnego dla Śląska, gdy Kamil Biliński przewrócił się w starciu z Hebertem. Oczywiście pierwsze popchnięcie napastnika gości odbyło się jeszcze przed polem karnym, ale miał on jeszcze spore szanse utrzymać się na nogach i dojść do tej piłki. Kluczowy był dopiero kontakt nóg obu zawodników, który miał miejsce już w szesnastce, w związku z czym rzut karny był prawidłową decyzją.
Bartosz Frankowski (10 pkt) – bezbłędny mecz
Zweryfikowane wyniki:
Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów 2:1 (Tomasz Musiał) -> zweryfikowany na 2:3

Jedyny wynik do weryfikacji w tej kolejce mamy w Gdańsku, gdzie sędzia Tomasz Musiał nie popisał się w meczu Lechii z Ruchem. Arbiter z Krakowa nie pomylił się jednak w pierwszej kontrowersyjnej sytuacji, a więc przy podyktowaniu rzutu karnego dla Ruchu. Sławczew nie trafia w piłkę i w sposób nieprzepisowy uniemożliwia oddanie strzału Martinowi Konczkowskiemu. Podstawienie nogi przy oddawaniu uderzenia – przewinienie, czyli w tym przypadku rzut karny. Aha, rzeczywiście wcześniej było przewinienie Grodzickiego na Peszce, ale miało to miejsce 90 sekund przed decydującym starciem w polu karnym Lechii, więc nie ma powodu, żeby to uwzględniać.

W drugiej połowie tak dobrze już nie było. Już na samym początku drugiej części gry z boiska powinien wylecieć obrońca Lechii Joao Nunes, bo chyba nie ma wątpliwości, że napastnik Ruchu Jarosław Niezgoda wychodził w tej sytuacji na czystą pozycję i miałby idealną okazję do doprowadzenia na wyrównanie. Lechia powinna grać przez 40 minut w osłabieniu, więc za tę sytuację weryfikujemy wynik o jednego gola.

Żeby tego było mało, w końcówce Niebiescy powinni otrzymać rzut karny, za kolejny faul na Niezgodzie. Aczkolwiek w tej sytuacji nieco rozgrzeszamy sędziego Musiała, bo dostrzeżenie tego pociągnięcia za koszulkę było z jego pozycji praktycznie niemożliwe. Niemniej jednak faul jest bezdyskusyjny, a Ruch powinien mieć idealną okazję do wyrównania stanu gry.
Tomasz Musiał (2 pkt) - poważny błąd, mniejszy błąd, wypaczony wynik
Oto nasza ‘Bezbłędna Tabela’ po 10. kolejce Lotto Ekstraklasy:

Objaśnienie oznaczeń:
- ‘pkt u nas’ – liczba punktów zdobytych przez dany zespół po naszych weryfikacjach
- ‘pkt w ESA’ – liczba punktów zdobytych w oficjalnej tabeli Lotto Ekstraklasy
- ‘bilans pkt’ – bilans punktowy, różnica punktów pomiędzy tymi w oficjalnej tabeli, a tymi z naszej ‘bezbłędnej tabeli’. Liczba dodatnia oznacza, że drużyna zyskała na korzystnych decyzjach sędziów, a ujemna, że na nich straciła
- ‘błędy na +’ - poważne błędy sędziów popełnione na korzyść danej drużyny
- ‘błędy na –‘ - poważne błędy sędziów popełnione na niekorzyść danej drużyny
- ‘mecze na +’ – mecze, w których sędzia wypaczył wynik na korzyść danej drużyny
- ‘mecze na –‘ – mecze, w których sędzia wypaczył wynik na niekorzyść danej drużyny
- '+/-' - różnica bramek zespołu
Ranking sędziów:

Zasady:
- każdy sędzia otrzymuje za mecz 10 punktów
- uwzględniane są tylko błędy, które wpłynęły na wynik meczu
- poważny błąd to 5 punktów karnych, mniejszy błąd to 2 pkt karne, błąd asystenta to 2 pkt karne, spalone 'z duchem gry' pozostawiamy bez konsekwencji, wypaczenie wyniku meczu (inne rozstrzygnięcie) to dodatkowy 1 punkt karny.
- najniższa możliwa nota dla sędziego to 0 punktów
Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!
[/cs][/cs]