https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biała niedziela w Sękowej ze zbiórką na rehabilitację Jadwigi

Agnieszka Nigbor-Chmura
W niedzielę w Sękowej wolontariusze Fundacji Wyjdź z domu przeprowadzą zbiórkę na rzecz rehabilitacji Jadwigi Drzymały, mieszkanki wsi, która w wyniku wypadku straciła nogę.

Po długotrwałym, niestety nieskutecznym leczeniu kończynę trzeba było amputować.

Wtedy zaczęła się walka o protezę kończyny. Tę Pani Jadzia m.,in. dzięki wsparciu naszych Czytelników otrzymała przed świętami wielkanocnymi.

Gorlickie. Pani Jadzia ma protezę nogi! Dzięki Czytelnikom!

Na tym jednak nie koniec, bo kobieta, która przez ostatnie lata poruszała się w głównej mierze na wózku inwalidzkim wymaga rehabilitacji. Trzeba wzmocnić mięśnie rąk, by nie męczyły się, gdy pani Jadzia porusza się o kulach. Trzeba ćwiczyć kikut nogi, by usprawnić motorykę pacjentki.

Właśnie z myślą o rehabilitacji, rodzina, wolontariusze Fundacji Wyjdź z domu i gorliccy lekarze zorganizują 9 czerwca białą niedzielę
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej tego dnia lekarze za porady i konsultacje medyczne będą zbierali do puszek które znajdować się będą na stoliku lekarskim. W godz. od 8 do 12 będzie można zasięgnąć porady u ortopedy dr. n. med. Grzegorza Tomasika, od godz. 12 do 16 u internisty doktor Anny Piecuch-Pawłowskiej oraz pediatry, specjalisty medycyny rodzinnej - Elżbiety Białobok- Zielińskiej

Więcej informacji pod numerem 531547172

FLESZ - Jesteś na L4? Spodziewaj się kontroli ZUS

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska