https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biedronka wprowadza kolejne zmiany z powodu koronawirusa. Dla seniorów zakupy z dostawą do domu

Biedronka wprowadza m.in. pierwszeństwo dla seniorów w pierwszej godzinie otwarcia sklepu
Biedronka wprowadza m.in. pierwszeństwo dla seniorów w pierwszej godzinie otwarcia sklepu Przemyslaw Swiderski
Biedronka wprowadziła we wszystkich swoich sklepach kolejne zmiany związane z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa. Po skróceniu czasu pracy, limitach osób w sklepach czy odstępach w kolejkach przyszedł czas na udogodnienia dla seniorów.

Biedronka ogłosiła już zmiany dla pracowników oraz wszystkich klientów w związku z aktualną sytuacją. Teraz czas na seniorów, którzy w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa są grupą szczególnie zagrożoną. Biedronka pomoże połączyć seniorów potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów z osobami, które są gotowe pomagać.

Sieć wprowadza także pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia, a także pierwszeństwo obsługi przy kasie na każdą prośbę osoby starszej. Wszystko to pod hasłem „Czas na pomaganie seniorom 65+”.

Obecnie najważniejsze jest zapewnienie seniorom pomocy w codziennych czynnościach tak, by unikali zatłoczonych miejsc. Jednak nie każda osoba starsza ma rodzinę, która wesprze ją np. w zrobieniu zakupów. Dlatego Biedronka włącza się w te działania - będzie pośredniczyła w dostawie zakupów do domu. Od wtorku, 24 marca, w sklepach sieci zostały umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze.
Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce. Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka dzwoniąc pod numer 22 205 33 00.

Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na www.biedronka.pl. W ten sposób Biedronka stanie się łącznikiem między potrzebującymi seniorami i osobami, które mieszkają w ich sąsiedztwie i chcą nieść pomoc. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach, tak by jak najwięcej osób miało zapewnioną tę możliwość.

Aby umożliwić seniorowi płatność za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia, Biedronka oferuje także możliwość skorzystania ze specjalnej karty programu „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Wszyscy seniorzy, którzy mają aktywną kartę Moja Biedronka, mają możliwość otrzymania także karty „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Przekażą ją następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce. Senior dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę – za pierwsze i kolejne zakupy – z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.

Seniorzy są szczególni narażeni na konsekwencje koronawirusa i zaleca się im, by unikali miejsc pełnych ludzi. W zakupach powinni ich więc wspierać bliscy, sąsiedzi lub właśnie wolontariusze. Dlatego chcemy pomóc łączyć osoby gotowe nieść pomoc z potrzebującymi seniorami. Jeśli jednak starsza osoba zdecyduje się przyjść do Biedronki, zapraszamy ją w pierwszej godzinie funkcjonowania placówki – skorzysta wtedy z pierwszeństwa wejścia do sklepu. To ważne, byśmy wszyscy w tej nowej sytuacji zatroszczyli się o osoby starsze. Wykażmy się wrażliwością i wyrozumiałością, pomóżmy im w codziennych czynnościach takich jak zakupy, Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki, wspierającej seniorów

Nie przegap tych informacji

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

W
Weronika

Transport towarów do sklepów na terenie Europy i Skandynawii.

www.eu-transport.pl

N
Nie mogę rodziny upilnować

Oho, jeszcze rano był tu komentarz o seniorach, którzy przychodzą po plasterek wędlinki, na pogaduszki z sąsiadką, potem jeszcze świeżą bułeczkę, w aptece błędne gapienie się po witrynach, bo przecież jeszcze nie wie taka babcia po co przyszła, więc najpierw prosi o "Świat zdrowia", a potem coś się wymyśli, może coś biedna pani farmaceutka zarekomenduje na dziś, potem do Biedronki jak do galerii poszwendać się i może kogoś spotkać znajomego.

Taka jest prawda o profilaktyce przeciwwirusowej w grupie największego ryzyka. A służba zdrowia pada na twarz pracując 25 godzin na dobę w ciągłym narażeniu.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska