MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bogumił Sobczyk ponownie wybrany na Starostę Powiatu Olkuskiego. Inauguracyjna sesja Rady Powiatu w Olkuszu. Zobacz zdjęcia

Paweł Mocny
Paweł Mocny
Bogumił Sobczyk ponownie wybrany na Starostę Powiatu Olkuskiego
Bogumił Sobczyk ponownie wybrany na Starostę Powiatu Olkuskiego Paweł Mocny
W budynku Starostwa Powiatowego w Olkuszu trwa inauguracyjna sesja rady powiatu. Na posiedzeniu obecni są wszyscy samorządowcy. Podczas obrad nowo wybrani radni złożyli ślubowanie i odebrali zaświadczenia o wyborze. Starostą Powiatu Olkuskiego ponownie wybrany został Bogumił Sobczyk.

Bogumił Sobczyk ponownie wybrany na Starostę Powiatu Olkuskiego

Na początku obrad radni Rady Powiatu w Olkuszu odebrali zaświadczenia o wyborze. Później złożyli ślubowanie. Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego rady.

Przewodniczącym Rady Powiatu w Olkuszu został Jacek Osuch (klub radnych PiS). Za jego kandydaturą głosowało 18 samorządowców. Przeciw opowiedziały się cztery osoby a jedna się wstrzymała. Wiceprzewodniczącymi zostali: Wojciech Ozdoba (klub radnych Pewna Przyszłość) oraz Barbara Haberka (klub radnych Pewna Przyszłość).

Inauguracyjna sesja Rady Powiatu w Olkuszu
Inauguracyjna sesja Rady Powiatu w Olkuszu Paweł Mocny

Po wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących samorządowcy przystąpili do wyboru starosty. Jedynym kandydatem na to stanowisko był lider najliczniejszego klubu radnych w olkuskiej radzie powiatu Bogumił Sobczyk (klub radnych Pewna Przyszłość). Za jego kandydaturą głosowało 21 radnych. Przeciw były dwie osoby. Tym samym Bogumił Sobczyk ponownie został Starostą Powiatu Olkuskiego.

- Ogromnie dziękuję za to, że obdarzyliście mnie państwo tak dużym zaufaniem. Czuję się wyróżniony i zaskoczony. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że ten moment się ziścił - mówił Starosta Powiatu Olkuskiego Bogumił Sobczyk.

Przewodniczący Rady Powiatu w Olkuszu Jacek Osuch, Wicestarosta Powiatu Olkuskiego Rafał Czeladzki oraz Starosta Powiatu Olkuskiego Bogumił Sobczyk.
Przewodniczący Rady Powiatu w Olkuszu Jacek Osuch, Wicestarosta Powiatu Olkuskiego Rafał Czeladzki oraz Starosta Powiatu Olkuskiego Bogumił Sobczyk. Paweł Mocny

Na stanowisko Wicestarosty Powiatu Olkuskiego starosta Bogumił Sobczyk zgłosił Rafała Czeladzkiego (klub radnych PiS). Za jego kandydaturą głosowało 18 radnych. Przeciw były cztery osoby a jedna osoba się wstrzymała. Rafał Czeladzki został Wicestarostą Powiatu Olkuskiego.

- Bardzo dziękuję za tak duże poparcie mojej osoby. Jestem niezmiernie wdzięczy za to, że obdarzycie mnie państwo swoim zaufaniem i dzięki państwu będę mógł działać na rzecz powiatu jako wicestarosta - mówił Wicestarosta Powiatu Olkuskiego Rafał Czeladzki.

Oprócz starosty i wicestarosty w Zarządzie Powiatu Olkuskiego jako członkowie zasiądą: Kamil Wołek (klub radnych Pewna Przyszłość), Mirosław Gajdziszewski (klub radnych Pewna Przyszłość) oraz Piotr Gamrot (klub radnych PiS).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska