Chodzi o rondo, które powstaje na drodze krajowej nr 47 na zakopiańskiej Spyrkówce.
- W czwartek i piątek będziemy kłaść ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu na rondzie budowanym na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza i Spyrkówka w Zakopanem. Prace będą prowadzone na odcinku ok. 300 metrów. Poza samym rondem obejmą też część ul. Kasprowicza (DK47) i fragment ul. Spyrkówka. Roboty potrwają od godz. 9 do 17, w tym czasie obowiązywać będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Wjazd na ul. Spyrkówka od strony ul. Kasprowicza będzie zamknięty – zapowiada Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.
W przyszłym tygodniu GDDKiA ułoży ostatnią warstwę asfaltu na „ślepym” wlocie ronda od strony torów kolejowych. Te prace nie będą powodowały konieczności wprowadzenia ruchu wahadłowego.
- Po położeniu ostatniej warstwy asfaltu będziemy montować znaki drogowe i barierki, prowadzić ostatnie prace brukarskie i wykończeniowe oraz porządkować teren. Oznakowanie poziome wykonamy za kilka tygodni, ze względów technologicznych nie można go malować od razu po położeniu asfaltu – informuje Kacper Michna.
Budowa nowego ronda to inwestycja o wartości ponad 9,5 mln zł. W jej ramach powstają chodniki, ścieżki rowerowe i dwie zatoki autobusowe. Przebudowanych zostało 10 zjazdów z drogi krajowej. Inwestycja poprawi płynność ruchu i bezpieczeństwo kierowców i pieszych.
Nowe rondo będzie miało cztery zjazdy. Jeden z nich będzie prowadził do planowanej, nowej drogi gminnej. Rondo powstaje na podstawie porozumienia GDDKiA z gminą Zakopane. Samorząd sfinansował przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a GDDKiA realizuje i finansuje roboty budowlane. Budowa zaczęła się w listopadzie 2022 r. Całkowite zakończenie inwestycji planowane jest w kwietniu 2024 r.
Szlak do Doliny Małej Łąki w Tatrach otwarty. Powalone przez...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
