https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Było blisko tragedii nad Sołą w Oświęcimiu. Na szczęście pomoc nadeszła w samą porę

Oprac.: Bogusław Kwiecień
Służby interweniowały nad Sołą w rejonie stopnia wodnego w Broszkowicach k. Oświęcimia, gdzie omal nie doszło do tragedii. Pomoc nadeszła w porę
Służby interweniowały nad Sołą w rejonie stopnia wodnego w Broszkowicach k. Oświęcimia, gdzie omal nie doszło do tragedii. Pomoc nadeszła w porę KP PSP Oświęcim
Dzisiaj, 28 czerwca, krótko przed godz. 14 służby interweniowały w rejonie jazu na Sole na wysokości Broszkowic k. Oświęcimia. Strażacy wydobyli z wody mężczyznę i ewakuowali na brzeg, gdzie dalszej pomocy udzielili mu ratownicy medyczni. Kąpiel w tym miejscu jest zabroniona.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Niespełna kwadrans przed godz. 14 dyżurny oświęcimskiej straży odebrał zgłoszenie o osobie w wodzie w obrębie stopnia
wodnego rzeki Soła w Broszkowicach.

- Ze względu na duże zagrożenie w tamtym rejonie i brak precyzyjnego określenia miejsca zastępy PSP
Oświęcim udały się od dwóch stron wspomnianego miejsca. Do zdarzenia zadysponowano również ratowników OSP Broszkowice oraz OSP Oświęcim - informuje mł. bryg. Zbigniew Jekiełek, dowódca JRG i zarazem oficer Prasowy KP PSP Oświęcim.

Strażacy przybyli razem z ratownikami medycznymi. Zastali mężczyznę w wodzie podtrzymywanego przez kobietę i kolejnego mężczyznę.

- Ratownicy ewakuowali na brzeg na desce poszkodowanego mężczyznę, którego z zachowanymi funkcjami życiowymi przekazano ZRM. Następnie ewakuowano po stromym betonowym brzegu dwie pozostałe osoby. Niestety to alkohol był najprawdopodobniej
przyczyną zdarzenia, które o mały włos nie skończyło się tragicznie - dodaje dowódca oświęcimskiej JRG.

FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska