Piłka nożna. W pierwszym meczu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów U-15 o mistrzostwo Polski Wisła Kraków zremisowała na własnym boisku z Escolą Varsovia 1:1. Rewanż zostanie rozegrany w czwartek 21 czerwca w stolicy (początek o godz. 16).

Gospodarze – grający bez swojego najskuteczniejszego zawodnika, kontuzjowanego Buksy – w pierwszej połowie spotkania rozczarowali. Pozwolili się zdominować rywalom, nie potrafili dłużej utrzymywać piłki w przodzie. Gola stracili po rzucie rożnym i strzale głową. Niezłą okazję dla Wisły miał, po podaniu Lorka, Leśniak, ale źle zagrał piłkę.

Po przerwie krakowianie spisywali się o wiele lepiej w ataku, do czego przyczyniły się udane zmiany dokonane przez trenera Mateusza Stolarskiego. Do wyrównania przyczynili się dwaj zawodnicy wprowadzeni na boisko w trakcie drugiej połowy meczu. Barć zagrał do Myszogląda, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Goście sprawiali wrażenie, jakby nie wytrzymali fizycznie trudów spotkania, choć w końcówce meczu mieli okazję do zdobycia drugiego gola, gdy po strzale (dośrodkowaniu?) piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Sędzią przedłużył mecz aż o 7 minut, gdyż po zmianie stron kontuzji barku doznał bramkarz Escoli.

- Jeśli w rewanżowym spotkaniu zagramy tak, jak zaprezentowaliśmy się w drugiej połowie meczu w Krakowie, to walka o awans do finału będzie trwać do końca - powiedział trener Stolarski.

Wisła Kraków - Escola Varsovia 1:1 (0:1)

Bramka dla Wisły:
1:1 Myszogląd 77.

Wisła: Witek – Fundament, Hoyo-Kowalski, Warczak, Majerski – Leśniak (50 Barć), Ogłaza (77 Olszanicki), Kulma, Sanojca (65 Myszogląd), Lorek – Łąk.

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów U-15: tylko remis Wisły Kraków z Escolą Varsovia w pierwszym meczu półfinałowym mistrzostw Polski - Dziennik Polski