Centrum Krakowa zablokowane. Stoją tramwaje!

(mst)
Andrzej Banaś
Kierowców i pasażerów czekają w czwartek poważne utrudnienia w Śródmieściu. Od godziny 15 tramwaje nie dojeżdżają do Bronowic Małych. Utrudnienia spowodowane są protestem kilku organizacji społecznych, które zablokowały całą ul. Karmelicką.

Z Bronowic Małych została uruchomiona komunikacja zastępcza autobusowa do Cichego Kącika i do pl. Inwalidów. Tramwaje kierowane są do Dworca Towarowego i do Cichego Kącika. Policja kierująca ruchem przy ul. Karmelickiej zapowiedziała, że tramwaje w kierunku Bronowic Małych będą przepuszczane co 15 minut.

Serwis Wybory 2011: Najświeższe informacje wyborcze z Małopolski!

Weź udział w akcji Chcemy Taniego Paliwa! **Podpisz petycję do rządu**

Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Koronawirus fake news. Oto największe absurdy.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

k
kromka

Jak w temacie !!!

m
magda z krakowa

czyli jednym słowem (może za wyjątkiem emerytów - bo ci już swoje przepracowali) grupa nierobów i leni z zadużą ilością wolnego czasu sterroryzowała miasto. bo rzadko się zdarza by ktoś w młodym wieku był rencistą niezdolnym do jakiejkolwiek pracy. Stephen Hawking jest prawie całkowicie sparaliżowany a nadal pracuje naukowo!!! Bierzcie sie ludzie do roboty a nie narzekajcie.

w
wiecejrzetelnoscimst

Pani Redaktor Małgorzato Stuch, jakich "organizacji społecznych"? To banda oszołomów, która po raz kolejny terroryzuje miasto. Dziś 26 (policzyłem) osób zablokowało ruch na Karmelickiej w godzinach szczytu. Przez tę bandę oszołomów tysiące normalnych ludzi nie mogły dojechać z pracy, szkoły do domu. Setki ludzi pozawalo ważne spotkania. A Pani se pisze o "organizacjach społecznych" - wstyd!

PS
Gdy wobec "protestujących" chcaiłem wyrazić swoje zdanie zostałem zwyzywany od "Żydów".

s
stopmiejskimterrorystom

Graniwid Sikorski

Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
Tel. 604-489-954

Dziś 26 osób pod wodzą tego pana sparaliżowało miasto i utrudniło życie tysiącom jego mieszkańców.

ż
żydotusk

hej pikieciarze !! Tuskożyd podnosi wam czynsze??? Tuskożyd was eksmituje ?? niedobrze !! słabo żeście temu tuskożydowi d.pę lizali przez ostatnie 4 lata !! Pamiętajcie: d.pę należy lizać z entuzjazmem, dokładnie i emocjonalnie !!

j
ja

Niech dalej pikietują, a ludzie zaczną popierać spalarnię i cmentarz. Ponieważ po takich cyrkach od dziś je popieram. Banda osłów i tyle. Protestujcie pod magistratem, a nie na ulicach.

f
foksmolder

ciekawe jak zareagowałby taki protestujący gdybym zagrodził mu drzwi do domu, bo nie podoba mi się cena benzyny? odpowiecie mi drodzy pikieciarze?!

N
Niewinny pasażer.

Tylko dlaczego takie pikiety uderzają w ludzi którzy spokojnie chcą po pracy wrócić do domów??? A najbardziej jeszcze tych którzy jeżdżą komunikacją zbiorowa???
Cel jak najbardziej słuszny, ale powinno się to odbywać gdzieś, gdzie dotknie to urzędników...

G
GRANIWID SIKORSKI

Do Mieszkańców Miasta Krakowa !
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych i Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych oraz Stowarzyszenie Nasza Mała Ojczyzna Kraków – Sidzina Podgórki Tynieckie organizuje ponownie pikietę przeciw polityce mieszkaniowej, socjalnej oraz ekologicznej Prezydenta i Rady Miasta Krakowa a także władz państwowych. Występujemy w obronie parku krajobrazowego w Podgórkach Tynieckich, oraz zagrożeń przyrodniczych dla fauny i flory spowodowanej budową spopielarni zwłok w wyniku nieprzemyślanej decyzji o budowie spopielarni zwłok oraz budowy cmentarza w Podgórkach tynieckich, zagrożona jest przyroda oraz warunki bytowania ludzi w tym obszarze.
Ta decyzja inwestycyjna jest nieprzemyślana, a plan zagospodarowania przestrzennego tego obszaru nie uwzględnia w dostatecznym stopniu zagrożeń związanych z tą inwestycją. Nie został on też dobrze skonsultowany z okoliczną ludnością. Zawarcie umowy na budowę spopielarni zagraża ewentualną stratą gospodarczą. Teren ten winien służyć rekreacyjnym celom krakowian.
Chcemy także zaprotestować przeciw złej polityce samorządowych władz Krakowa dotyczącej polityki mieszkaniowej oraz wysokim cenom usług komunalnych tj. ciepła, wody, energii, ścieków, usług pogrzebowych i innych opłat komunalnych.
Forum szczególnie apeluje o:
1. Przyśpieszenie „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”. 2. Odtworzenie budownictwa komunalnego w Krakowie.
3. Rozsądną wysokość czynszów w lokalach komunalnych. Władze Miasta nie mogą pełnić
funkcji kamieniczników.
4. Zagospodarowanie pustostanów.
5. Ponowne sprawdzenie legalności przejęcia kamienic i ustalenie strat
Miasta z tego tytułu .
6. Popieranie działań obywateli zmierzających do uzyskania własnego
mieszkania.
7. Natychmiastowego zaprzestania dzikich eksmisji lokatorów.
8. Sprawdzenie przez Prokuraturę legalności przejęcia kamienic.
9. Efektywną ochronę lokatorów przed kamienicznikami, którzy odcinają
dostęp do wody, odprowadzenia ścieków, ciepła, elektryczności, gazu i
innych mediów.
10. Przeciwdziałaniu celowemu zaniedbaniu kamienic przez właścicieli
celem doprowadzenia ich do ruiny oraz znęcaniu się fizycznemu i
psychicznemu nad lokatorami.
11. Obniżkę wartości odtworzeniowej 1m2 ustalonego przez wojewodę
małopolskiego dla Krakowa poprzez wzięcie pod uwagę jedynie
budynków standardowych, a nie apartamentów i rezydencji.
12. Rewaloryzację wkładów na książeczkach mieszkaniowych.
13. Zwrot poniesionych nakładów na zakup lokali mieszkalnych oraz
rozliczenie deweloperów i innych inwestorów w tym w towarzystwach
takich jak „Leopard” i „Żubr”.

Przerażeni ostatnimi katastrofami budowlanymi w Krakowie przy ul. Krakowskiej 34 i ul. Czarnowiejskiej 4 zdecydowanie żądamy poprawy działalności nadzoru budowlanego tak na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim.
Zdecydowanie żądamy poszanowania praw emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, usprawnienie pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Niepełnosprawności, podjęcie rzeczywistej walki z ubóstwem, wykluczeniem społecznym, bezdomnością, kontrola i zdecydowana poprawa działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, właściwy nadzór nad Grodzkim Urzędem Pracy, zapewnienie rzeczywistej pomocy bezrobotnym, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, kontrola działalności noclegowni i zapewnienie realnej opieki tej grupie Obywateli, większe zaangażowanie w system opieki zdrowotnej dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, wystąpienia przez Radę Miasta do Władz Państwowych i Rządowych o podwyżki najniższych rent i emerytur, podwyższenie renty socjalnej, podwyższenie płacy minimalnej.
Żądamy zdecydowanego zajęcia się problemem zakłócania ciszy nocnej w rejonie Rynku Głównego i okolicach. Zachowanie się części bywalców lokali jest skandaliczne.
Policja i Straż Miejska nie panuje nad tym procederem.
Cały czas Forum zwraca uwagę, że nie wolno eksmitować lokatorów, likwidować sklepy, zakłady usługowe i instytucje kulturalne ze śródmieścia, doprowadzając do braku przestrzegania prawa przez użytkowników lokali jak i hosteli.
Tak właśnie kończy się polityka władz miasta Krakowa.
Forum apeluje, aby wrócić do haseł Solidaryzmu Społecznego, gdyż innej drogi po prostu nie ma, chyba, że chce się działać na szkodę mieszkańców Krakowa.

LOKATORZY! EMERYCI! RENCIŚCI!
Mieszkańcy Tyńca, Sidziny i Skotnik!
Jeżeli to Was dotyczy, APELUJEMY- Weźcie udział w pikiecie, która odbędzie się w dniu 15.09.2011 r./ czwartek / o godz.15:00 Miejsce rozpoczęcia przy przejściu dla pieszych w obydwu kierunkach na ul. Starowiślnej 40 i 45 w Krakowie .
POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ SOBIE !

Przewodniczący Forum

Graniwid Sikorski

G
GRANIWID SIKORSKI
DO MIESZKAŃCÓW KRAKOWA I OKOLIC
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych i Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych oraz Stowarzyszenie Nasza Mała Ojczyzna Kraków – Sidzina Podgórki Tynieckie protestuje przeciw polityce mieszkaniowej, socjalnej oraz ekologicznej Prezydenta i Rady Miasta Krakowa a także władz państwowych.
Formą tych protestów są między innymi pikiety i demonstracje. Występujemy w obronie parku krajobrazowego w Podgórkach Tynieckich, oraz zagrożeń przyrodniczych dla fauny i flory spowodowanej budową spopielarni zwłok w wyniku nieprzemyślanej decyzji o budowie spopielarni zwłok oraz budowy cmentarza w Podgórkach tynieckich, zagrożona jest przyroda oraz warunki bytowania ludzi w tym obszarze.
Ta decyzja inwestycyjna jest nieprzemyślana, a plan zagospodarowania przestrzennego tego obszaru nie uwzględnia w dostatecznym stopniu zagrożeń związanych z tą inwestycją. Nie został on też dobrze skonsultowany z okoliczną ludnością. Zawarcie umowy na budowę spopielarni zagraża ewentualną stratą gospodarczą. Teren ten winien służyć rekreacyjnym celom krakowian.
Chcemy także zaprotestować przeciw złej polityce samorządowych władz Krakowa dotyczącej polityki mieszkaniowej oraz wysokim cenom usług komunalnych tj. ciepła, wody, energii, ścieków, usług pogrzebowych i innych opłat komunalnych.
Forum szczególnie apeluje o:
1. Przyśpieszenie „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”. 2. Odtworzenie budownictwa komunalnego w Krakowie.
3. Rozsądną wysokość czynszów w lokalach komunalnych. Władze Miasta nie mogą pełnić funkcji kamieniczników.
4. Zagospodarowanie pustostanów.
5. Ponowne sprawdzenie legalności przejęcia kamienic i ustalenie strat
Miasta z tego tytułu .
6. Popieranie działań obywateli zmierzających do uzyskania własnego
mieszkania.
7. Natychmiastowego zaprzestania dzikich eksmisji lokatorów.
8. Sprawdzenie przez Prokuraturę legalności przejęcia kamienic.
9. Efektywną ochronę lokatorów przed kamienicznikami, którzy odcinają
dostęp do wody, odprowadzenia ścieków, ciepła, elektryczności, gazu i
innych mediów.
10. Przeciwdziałaniu celowemu zaniedbaniu kamienic przez właścicieli
celem doprowadzenia ich do ruiny oraz znęcaniu się fizycznemu i
psychicznemu nad lokatorami.
11. Obniżkę wartości odtworzeniowej 1m2 ustalonego przez wojewodę
małopolskiego dla Krakowa poprzez wzięcie pod uwagę jedynie
budynków standardowych, a nie apartamentów i rezydencji.
12. Rewaloryzację wkładów na książeczkach mieszkaniowych.

13. Zwrot poniesionych nakładów na zakup lokali mieszkalnych oraz
rozliczenie deweloperów i innych inwestorów w tym w towarzystwach
takich jak „Leopard” i „Żubr”.

Przerażeni ostatnimi katastrofami budowlanymi w Krakowie przy ul. Krakowskiej 34 i ul. Czarnowiejskiej 4 zdecydowanie żądamy poprawy działalności nadzoru budowlanego tak na szczeblu powiatowym jak i wojewódzkim.

Zdecydowanie żądamy poszanowania praw emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, usprawnienie pracy Powiatowego Zespołu do Spraw Niepełnosprawności, podjęcie rzeczywistej walki z ubóstwem, wykluczeniem społecznym, bezdomnością, kontrola i zdecydowana poprawa działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, właściwy nadzór nad Grodzkim Urzędem Pracy, zapewnienie rzeczywistej pomocy bezrobotnym, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, kontrola działalności noclegowni i zapewnienie realnej opieki tej grupie Obywateli, większe zaangażowanie w system opieki zdrowotnej dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych, wystąpienia przez Radę Miasta do Władz Państwowych i Rządowych o podwyżki najniższych rent i emerytur, podwyższenie renty socjalnej, podwyższenie płacy minimalnej.

Żądamy zdecydowanego zajęcia się problemem zakłócania ciszy nocnej w rejonie Rynku Głównego i okolicach. Zachowanie się części bywalców lokali jest skandaliczne.
Policja i Straż Miejska nie panuje nad tym procederem.
Cały czas Forum zwraca uwagę, że nie wolno eksmitować lokatorów, likwidować sklepy, zakłady usługowe i instytucje kulturalne ze śródmieścia, doprowadzając do braku przestrzegania prawa przez użytkowników lokali jak i hosteli.

Tak właśnie kończy się polityka władz miasta Krakowa.
Forum apeluje, aby wrócić do haseł Solidaryzmu Społecznego, gdyż innej drogi po prostu nie ma, chyba, że chce się działać na szkodę mieszkańców Krakowa.

Forum w Obronie Godności
i Jedności Lokatorów i Bezdomnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
Tel. 604-489-954

Forum w Obronie Praw Emerytów,
Rencistów i Bezrobotnych
31-564 Kraków Aleja Pokoju 26/102
Tel. 604-489-954
G
GRANIWID SIKORSKI

APEL DO MIESZKAŃCÓW KRAKOWA

Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów i Bezdomnych i Forum w Obronie Praw Emerytów, Rencistów i Bezrobotnych oraz Stowarzyszenie Nasza Mała Ojczyzna Kraków – Sidzina Podgórki Tynieckie wielokrotnie w ostatnim okresie protestowali w sprawach braku polityki mieszkaniowej oraz lokalizacji spopielarni na terenie Parku Krajobrazowego w Podgórkach Tynieckich, a także pogarszającej się sytuacji materialnej emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych. W czasie demonstracji odbywających się przed Urzędem Miasta Krakowa, pomimo zaproszenia ani razu nie spotkał się z Forum Prezydent Miasta Pan Jacek Majchrowski. Także „Okrągły Stół Mieszkaniowy”, z winy Platformy Obywatelskiej został odroczony do 15 listopada 2011r. A przecież sprawy spopielarni, mieszkaniowe i socjalne czekają i nie są rozwiązywane. Świadczy o tym pismo z Oddziału TVP Kraków z 15 lipca 2011r. Z pisma tego wynika, że Prezydent zamierza dokonać podwyżki czynszu w lokalach komunalnych za nic mając „Okrągły Stół Mieszkaniowy”. Termin podwyżki – z początkiem przyszłego roku, jest terminem aktualnym i jak najbardziej prawdopodobnym z uwagi na jednoznaczną wolę Prezydenta Miasta Krakowa. Świadczy to o tym, że Prezydent Majchrowski sabotuje zasady „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”, którego zresztą był i jest przeciwnikiem. Niestety taką samą politykę prowadzą władze państwowe, ostatnio nawet zdecydowały się wyrzucać ludzi na bruk /noclegowni/. Pan Prezydent Majchrowski oszukał także przeciwników spopielarni i w tajemnicy przed nimi zawarł umowę z prywatnymi , a w tym zachodnimi przedsiębiorcami i inwestorami cmentarnymi narażając mieszkańców Krakowa na ogromne koszty i ewentualne odszkodowania. Forum chce dialogu społecznego z władzami, ale nie może być bierne i wprowadzane w błąd oraz oszukiwane. Dlatego też musi przystąpić do różnych form protestu. MIESZKAŃCY KRAKOWA winni zrozumieć, że utrudnienia z tym związane są ceną za złą i nieudolną politykę Prezydenta Majchrowskiego jak i Państwa. Na każdą pozytywną wolę dialogu władz Miasta i Państwa odpowiemy pozytywnie, łagodząc formę naszych protestów. Tymczasem prosimy o zrozumienie naszej sytuacji.
Za Forum Przewodniczący Forum Graniwid Sikorski

k
krakus

I za przechodzenie na czerwonym mandaty

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3