Clepardia - Unia Oświęcim. Szewczyk i Snadny skierowali mecz na inne tory [ZDJĘCIA]

boch
Clepardia - Unia Oświęcim. Krakowianie w czerwonych koszulkach
Clepardia - Unia Oświęcim. Krakowianie w czerwonych koszulkach Aneta Zurek / Polska Press
Clepardia Kraków - Unia Oświęcim 1:3 w meczu 17. kolejki, kończącej rundę jesienną w grupie zachodniej małopolskiej IV ligi. Unia spędzi zimę na 11. miejscu w tabeli (21 pkt), Clepardia jest 12. (mając 20 pkt).
Clepardia - Unia Oświęcim

Clepardia - Unia Oświęcim. KIBICE na meczu [ZDJĘCIA]

W 11 minucie, po podaniu Michalskiego, Bosak dał prowadzenie Clepardii. Mogła je podwyższyć (Czekaj starał się lobować bramkarza), lecz do tego nie doszło, a w trzecim kwadransie wynik zmienił się radykalnie - na korzyść Unii. Oba gole były efektem rzutów wolnych, a konkretnie prostopadłych podań Szewczyka do Snadnego. Przy czym w 42 min ten ostatni został sfaulowany przez Chlebowskiego - i stąd „jedenastka”, wykorzystana przez Szewczyka.

IV liga. Najlepsi strzelcy sezonu 2019/2020. Królów jest dwóch

W drugiej połowie szanse na wyrównanie miał Chlebowski, jednak to Unia trafiła po kontrze, znów przy udziale Snadnego. To po jego podaniu Lichota pokonał Kusię.

Clepardia - Unia Oświęcim. Szewczyk i Snadny skierowali mecz...

Clepardia Kraków - Unia Oświęcim 1:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Michalski 11, 1:1 Snadny 32, 1:2 Szewczyk 42 karny, 1:3 Lichota 78.
Clepardia: Kusia - Bąk, Chlebowski, Matyja, Pasternak (46 Sarancha) - Kupiec, Próchno, Bosak (75 Tracz), Czekaj (46 Sajdak), Michalski (60 Wiczkowski) - Sadowski.
Unia: Kucz - Kowalik, Rzeszutko, Szewczyk, Pacyga - Powała, Mrowiec (85 Warzecha), Lichota, Snadny - Brania (75 Lewandowski), Wilczak.
Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów). Żółte kartki: Lichota, Brania. Widzów: 50.