CLJ U-18 Wisła - Cracovia. Wysokie zwycięstwo w Myślenicach i awans w tabeli „Białej Gwiazdy" [ZDJĘCIA]

14.04.2022, Myślenice: mecz CLJ U-18 Wisła Kraków - Cracovia
14.04.2022, Myślenice: mecz CLJ U-18 Wisła Kraków - Cracovia Anna Kaczmarz
W piłkarskim meczu 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, rozegranym w czwartek, 14 kwietnia w Myślenicach, Wisła Kraków pokonała Cracovię 3:0 i awansowała na czwarte miejsce w tabeli („Pasy" spadły na szóste).

W pierwszej połowie derbowego spotkania obie drużyny nie potrafiły celnie strzelić. Było dużo walki na murawie, brakowało jednak precyzji i opanowania na polu karnym. W jednej z groźnych sytuacji golkiper gospodarzy Kacper Szewczyk wyszedł obronną ręką w sytuacji jeden na jednego. Wiślacy również szukali swych szans na objęcie prowadzenia - do przerwy bez powodzenia.

Gole padły po zmianie stron. W 47 min Arkadiusz Ziarko dośrodkował z rzutu rożnego, Kamil Głogowski zagrał głową do Piotra Starzyńskiego, a ten wpakował piłkę do siatki. Potem okazje do podwyższenia wyniku mieli Mateusz Stanek i Ziarko. W ostatnim kwadransie dwa rzuty karne dla „Białej Gwiazdy" wykorzystali Marcin Bartoń (w 75 min) i Stanek (w 81 min).

Po 24 kolejkach w tabeli CLJ U-18 prowadzi Polonia Warszawa (46 pkt; jeden zaległy mecz do rozegrania) przed Zagłębiem Lubin (45 pkt), Arką Gdynia (44 pkt), Wisłą Kraków (42 pkt), Legią Warszawa (41 pkt) i Cracovią (39 pkt). Do zakończenia rozgrywek pozostało sześć kolejek spotkań.

Wisła Kraków - Cracovia 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Starzyński 47, 2:0 Bartoń 75 karny, 3:0 Stanek 81 karny.
Wisła (skład wyjściowy): Szewczyk - Sałamaj, K. Głogowski, Skrobański, Jania - Starzyński, Kutwa, Gądek, Pieniądz, Ziarko - Stanek.
Cracovia (skład wyjściowy): Kramarz - Hyla, Wójcik, Ziewiec, Janeczek - Kolec - Wojtysko, Mrozik, Kęska, Gut - Kapek.