Cracovia CLJ U-19. Szósta porażka juniorów starszych „Pasów". Rozstrzygnął fatalny błąd

Juniorzy starsi Cracovii w tym sezonie rzadko mają powody do satysfakcji
Juniorzy starsi Cracovii w tym sezonie rzadko mają powody do satysfakcji cracovia.pl
W ostatnim piłkarskim meczu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19, rozegranym w Rącznej, Cracovia przegrała z MKS Polonia Warszawa 0:1 i na dobre ugrzęzła w strefie spadkowej.

Szósta porażka Cracovii

Podopieczni trenera Wojciecha Stawowego doznali już szóstej porażki w tym sezonie (trzeciej na własnym boisku). W odróżnieniu od efektownego spotkania sprzed ośmiu dni (zwycięstwo 6:3 z Koroną Kielce, także w Rącznej), tym razem zagrali nieskutecznie i w kuriozalnych okolicznościach stracili jedynego gola.

W 27 min jeden z obrońców gospodarzy popełnił fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki z pola karnego. Zagrał ją wprost do któregoś z rywali, piłkę przejął jego klubowy kolega Kacper Jakóbczyk i z kilku metrów nie dał żadnych szans Filipowi Kramarzowi. Krakowianie próbowali odrobić straty, ale bezskutecznie.

Dwie czerwone kartki

W drugiej połowie meczu obie drużyny także dążyły do zmiany wyniku, jednak nie miały pomysłu na sforsowanie defensywy rywala. Mecz kończyły w dziesiątkę (czerwone kartki w ostatnich minutach). W doliczonym czasie gry na pole karne Polonii wybrał się nawet Kramarz, ale Cracovia nie wykorzystała rzutu rożnego.

Cracovia - Polonia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Jakóbczyk 28.
Cracovia (skład wyjściowy): Kramarz - Hyla, Hulidov, Hołda, Konieczny - Tkachuk, Łuczyk, Kolec, Kęska, Pleskot - Śmiglewski.

Czołówka tabeli po 19. kolejce: 1. Górnik Zabrze (22 pkt), 2. Raków Częstochowa (20 pkt), 3. Lech Poznań (19 pkt), 4. MKS Polonia Warszawa (19 pkt), 5. Legia Warszawa (18 pkt), 6. Jagiellonia Białystok (17 pkt)... 9. Wisła Kraków (15 pkt), 14. Cracovia (8 pkt).