W speed-ballu liczy się refleks i koordynacja
Na czym polega speed-ball? Potrzebny jest refleks i dobra koordynacja ruchowa. Wywodzi się z treningu tenisowego. Zawodnicy rakietką odbijają - na przemian - piłkę przymocowaną linką do stojaka ustawionego na środku pola gry. Punkt uzyskuje się, gdy po zagraniu danego zawodnika piłka zatoczy dwa pełne kręgi, czyli przeciwnik jej nie odbije, albo zostanie nią trafiony, czy też zahaczy o linkę.
Międzynarodowa federacja (FISB) działa od 1985 r., zrzeszonych jest w niej 19 krajów, w tym Polska. Nasi zawodnicy w dorobku mają medale mistrzostwa świata.
Kraków Open w speed-ballu po raz drugi
Do startu w drugiej edycji Kraków Open zgłosili się zawodnicy ze światowej czołówki, pochodzący z trzech kontynentów, oczywiście nie zabraknie także reprezentantów naszego kraju. W programie są turnieje debla kobiet i mężczyzn oraz par mieszanych. Oprócz tego będą również międzynarodowe mistrzostwa klubów.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Krakowa Aleksander Miszalski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, turniej wspierany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Wstęp na zawody jest dla kibiców bezpłatny.
