https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dariusz Pachut na rodzinnym grzybobraniu. Góral spod Łącka z synem zebrali ponad setka grzybów w godzinę!

Anna Jaroś
Dariusz Pachut ma wiele pasji, rym razem wybrał się z synem na grzyby. Blisko 150 grzybów w godzinę
Dariusz Pachut ma wiele pasji, rym razem wybrał się z synem na grzyby. Blisko 150 grzybów w godzinę @dariuszpachut Instagram Stories
Dariusz Pachut to człowiek wielu talentów i pasji. Rodowity sądeczanin wybrał się do lasu, grzybobranie było bardzo owocne. W ciągu godziny wraz z synem zebrał blisko 150 grzybów. Wśród nich kanie czy osiki.

Rodzinny wypad Dariusza Pachuta na Grzyby

Lasy w Beskidzie Sądeckim i Wyspowym obfitują w grzyby i owoce. Te tereny to prawdziwy raj dla grzybiarzy. Grzybobranie 2024 trwa, co rusz mieszkańcy regionu pokazują swoje imponujące zbiory. Po suchym lecie teraz trwa prawdziwy wysyp. Z okazji na rodzinną wyprawę do lasu skorzystał Dariusz Pachut.

W sieci pochwalił się efektami grzybobrania. Wraz z rodziną zebrał ponad sto grzybów w godzinę w lasach na terenie gminy Łącko. Wśród nich przeważały osiczaki, zwany także koźlarzem czerwonym, borowiki oraz kanie. Te szybko trafiły na patelnie.

Zbierając grzyby pamiętaj :

  • Zbieraj tylko grzyby znane, nie każdy - wyglądający na nietrujący - jest jadalny! Można skorzystać z naszego ATLASU Grzybów.
  • Grzybów trujących nie wkładaj do kosza razem z jadalnymi. Istnieje ryzyko, że fragment takiego grzyba może się w transporcie odłamać i przypadkowo trafić na przykład do potrawy.
  • Jeśli nie jesteś pewny, czy zebrane grzyby są jadalne, skorzystaj z porady eksperta. Często poradą służą internauci, którzy na grupach dotyczących grzybobrania konsultują między sobą swoje zbiory.

Kim jest Dariusz Pachut ?

Dariusz Pachut to 39-letni podróżnik i ratownik medyczny, który pochodzi z Zabrzeży, miejscowości w pobliżu Łącka. Mało kto wie, że mężczyzna jest rodowitym sądeczaninem, który kocha góry. Pierwsze informacje na jego temat zaczęły pojawiać się w mediach, kiedy uczestniczył w akcji ratowniczej na terenach gór w Albanii. Później można było o nim przeczytać w 2020 roku, gdy pomógł w spełnieniu marzenia niepełnosprawnego chłopca o wejściu na Rysy. Podróżnik zorganizował wówczas przeprawę na górski szczyt dla 7-letniego Rayyana Szczepaniaka. Chłopiec urodził się bez kości piszczelowej i stawu kolanowego, a przebieg z całej wyprawy relacjonowała redakcja National Geographic.

Jest instruktorem strzelectwa, speleo (alpinizmu jaskiniowego - przyp. red.), pasjonat kajakarstwa, skoków, kanioningu, wspinaczki lodowej i nurkowania, oraz podróży, co widać po profilach zainteresowanych, na których nie brak kadrów z dalekich wojaży. Pachut może się również dosłownie określać mianem mistrza, gdyż zdobył tytuł Mistrza Polski w brazylijskim jiu-jitsu.

Wielki wysyp grzybów w Gorlickich lasach. Piękne okazy można znaleźć na Magurze Małastowskiej, w Bartnem i Sękowej

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska