https://gazetakrakowska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Debata o przyszłości Kombinatu w Nowej Hucie – co dalej z emisjami przemysłowymi? Problemy środowiskowe i zielona transformacja w hutnictwie

Redakcja Kraków
Debata o przyszłości kombinatu w Nowej Hucie. Warto zabrać głos!
Debata o przyszłości kombinatu w Nowej Hucie. Warto zabrać głos!
10 października 2024 roku o godzinie 18:00 w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii odbędzie się debata na temat przyszłości terenu Kombinatu w Nowej Hucie oraz wyzwań związanych z emisjami przemysłowymi. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy, we współpracy z Domem Utopii i SmogLabem, ma na celu nie tylko podniesienie świadomości na temat aktualnych problemów środowiskowych, ale przede wszystkim wypracowanie wspólnych rozwiązań na rzecz zielonej transformacji w hutnictwie.

Co dalej z emisjami przemysłowymi? Debata o przyszłości Kombinatu w Nowej Hucie

Nowa Huta, z jej bogatą przemysłową historią, stoi dziś przed wyzwaniem pogodzenia rozwoju gospodarczego z koniecznością ochrony środowiska. W związku z planami dalszej działalności Kombinatu ArcelorMittal, istotne jest, aby mieszkańcy mieli realny wpływ na decyzje dotyczące przyszłości tego terenu.

W debacie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani – mieszkańcy Krakowa, Nowej Huty oraz osoby, którym leży na sercu przyszłość regionu i troska o środowisko. To doskonała okazja, by wspólnie wypracować najlepsze rozwiązania dla tej części miasta.

Aktualne problemy środowiskowe i zielona transformacja w hutnictwie. Jakie rozwiązania wypracować?

Na to pytanie będą się starali znaleźć odpowiedź uczestnicy debaty. W dyskusji udział wezmą czołowi eksperci, w tym:

  • Aleksander Miszalski, Prezydent Miasta Krakowa, który omówi plany miasta dotyczące transformacji Nowej Huty.
  • Dr hab. inż. Mariusz Czop, prof. AGH, specjalista z Akademii Górniczo-Hutniczej, który przedstawi aspekty techniczne związane z emisjami przemysłowymi.
  • Eksperci z WiseEuropa, którzy zaprezentują wyzwania i szanse, jakie niesie zielona transformacja w przemyśle hutniczym.
  • Radosław Żydok, Wiceprezes Dolnośląskiej Doliny Wodorowej, zajmie się tematem roli wodoru w przyszłości przemysłu.
  • Łukasz Skorupa, Dyrektor Zarządzający Oddziału Wyrobów Płaskich w ArcelorMittal Poland, oraz Paweł Nowakowski, Dyrektor odpowiedzialny za środowisko w tej samej firmie, przybliżą działania podejmowane przez ArcelorMittal w zakresie ograniczania emisji i gospodarowania odpadami.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 14

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska