PBER, pszZaktualizowano
Chievo Werona - Juventus Turyn 2:3 East News
Liga włoska. Na inaugurację włoskiej Serie A Chievo Werona zmierzyło się z Juventusem. To właśnie na to spotkanie przypadł debiut Cristiano Ronaldo w oficjalnym spotkaniu w barwach Bianconerich. Juve wygrało 3:2, a bramkę dla Chievo zdobył były napastnik m.in. Wisły Kraków Mariusz Stępiński.

Szalony mecz w Weronie rozpoczął się od gola gości już w 3. minucie gry. Pierwszego gola w nowym sezonie Serie A zdobył Sami Khedira. Prowadzenie bianconerich nie trwało długo. Chievo wyrównało za sprawą gola Mariusza Stępińskiego. Polak dobrze zachował się w polu karnym, precyzyjnym i niezwykle efektownym strzałem głową pokonując kolegę z reprezentacji Polski, Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz rozegrał całe spotkanie, natomiast napastnik Chievo opuścił plac gry w 66. minucie. Cały mecz na ławce gospodarzy spędził Paweł Jaroszyński.

Po przerwie Chievo strzeliło drugiego gola. Emanuele Giaccherini był faulowany w polu karnym i sam pewnie wykorzystał jedenastkę. Juventus długo walczył o korzystny wynik, także za sprawą aktywnego Cristiano Ronaldo. W ostatnim kwadransie gry Juve zdobyło dwie bramki – pierwszą po samobójczym trafieniu Mattii Bani, drugą po szczęśliwym strzale Federico Bernardeschiego w samej końcówce spotkania w doliczonym czasie gry. Juventus zdobył pierwsze trzy punkty w nowym sezonie, a Chievo zostało z niczym, choć zespół dwóch naszych reprezentantów zaprezentował się z naprawdę dobrej strony.

Chievo Werona - Juventus Turyn 2:3 (1:1)