https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Digital media, reklama, wyjątkowa w skali kraju tanatopedagogika. Trwa rekrutacja na Uniwersytet Papieski

Małgorzata Mrowiec
Około 1280 indeksów czeka na maturzystów, którzy od nowego roku akademickiego chcieliby zacząć naukę na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Do oferty uczelni włączono nowości. To kierunki takie jak np. psychologia, pedagogika, komunikowanie promocyjno-wizerunkowe czy digital media. Uruchomionych zostanie też wiele specjalności, pośród nich np. e-dziennikarstwo czy kreatywność wirtualna.

FLESZ - Ile potrwa rowerowy boom?

od 16 lat

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oferuje kształcenie na 17 kierunkach i ponad 50 specjalnościach. Terminy rekrutacji na poszczególne typy studiów i kierunki są różne, na niektóre nabór rozpoczął się już w kwietniu - przykładem jest tu muzyka kościelna. Ale w zdecydowanej większości pierwszy nabór na stacjonarne studia licencjackie i jednolite studia magisterskie trwa od początku lipca i potrwa do 16 sierpnia. Uczelnia zaznacza, że - mając na uwadze wydarzenia ostatnich miesięcy, związane z epidemią - przygotowała dla kandydatów również II i III nabór, które potrwają praktycznie do końca września.

Nowe kierunki, które są uruchamiane na UPJP2 w Krakowie od roku akademickiego 2020/21 to: psychologia (jednolite studia magisterskie), pedagogika (studia licencjackie), komunikowanie promocyjno-wizerunkowe - reklama, brandig, PR (studia magisterskie), socjologia (studia magisterskie), a także digital media - kreatywność, analiza, zarządzanie (studia licencjackie).

- Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kandydatów, uruchamiany wiele ciekawych specjalności - zwraca uwagę Łukasz Rzepka z biura promocji UPJP2. Te specjalności to: historia chrześcijaństwa, filozofia z elementami psychologii, psychologia edukacji i coachingu, psychologia w biznesie i reklamie, psychologia kliniczna z psychoterapią, psychologia duchowości i formacji, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną, pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią, badanie rynku i opinii publicznej, organizacja i analiza przestrzeni publicznej, reklama i branding, public relations, projektowanie promocyjne, kreatywność wirtualna – innowacje, aplikacje, design, analityka sieci – big data, SEO, performance marketing, digital biznes – tworzenie, ekonomia i zarządzanie, e-dziennikarstwo, realizacja radiowo-telewizyjna, e-content dziennikarski, produkcja radiowo-telewizyjna.

Krakowscy maturzyści w czasach pandemii niebawem wybiorą, kim chcą zostać w dorosłym życiu... A jakie są profesje przyszłości po koronawirusie? Przejdź dalej.

Poradnik maturzysty. TOP 10 zawodów przyszłości po koronawir...

Czego można się nauczyć, decydując się którąś z oferowanych nowości? Na przykład digital media to kierunek studiów i specjalności, które są odpowiedzią na medialne zainteresowania młodych ludzi. Na specjalności „kreatywność wirtualna - innowacje, aplikacje, design” będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami cyfrowymi, narzędziami i metodami wykorzystywanymi przemyśle kreatywnym.

Na specjalności „analityka sieci – big data, SEO, performance marketing” będą się kształcić ci, którzy w przyszłości mają być fachowcami w zakresie analizy funkcjonowania nowych cyfrowych mediów. Z kolei studenci specjalności „digital biznes – tworzenie, ekonomia i zarządzanie” będą zdobywać nowe umiejętności pod opieką osób zajmujących się projektowaniem, organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwami branży cyfrowej.

Komunikowanie promocyjno-wizerunkowe to natomiast kierunek i specjalności dla osób, które chciałyby związać swoją przyszlość z reklamą, public relations czy projektowaniem promocyjnym (w oparciu o nowoczesne narzędzia projektowania i grafikę komputerową).

Dodajmy, że jeszcze do 20 lipca trwa na UPJP2 pierwszy nabór na większość kierunków na studiach II stopnia. Warto wspomnieć, że na tych studiach wyjątkową w skali kraju jest dostępna na UPJP2 specjalizacja w zakresie tanatopedagogiki.

- Studenci w trakcie studiów poznają między innymi, na czym polega wychowanie w perspektywie śmierci, jak funkcjonują hospicja i inne instytucje pomagające nieuleczalnie chorym oraz jakie są zasady tanatoedukacji społecznej. Nasi absolwenci wiedzą, jak profesjonalnie towarzyszyć osobom terminalnie chorym oraz wspierać ich rodzinę. Propozycja UPJPII to pierwsza taka specjalność w Polsce, dlatego rynek pracy jest nienasycony i oczekuje na wykształconych tanatopedagogów - podkreśla Łukasz Rzepka z biura promocji UPJP2.

Absolwenci potencjalnie mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w hospicjach domowych i stacjonarnych dla dzieci oraz dorosłych, szpitalach, domach pomocy społecznej, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz chorych i ich rodzin, świetlicach socjoterapeutycznych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, szkołach.

Lista przyjętych kandydatów na studia 1. stopnia w przypadku większości kierunków na UPJP2 zostanie opublikowana 19 sierpnia, a na studia 2. stopnia - 22 lipca.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Rusek

Historia chrześcijaństwa -co po takich studiach ma robić absolwent? Kolejny kierunek mający za cel kształcenie bezrobotnych magistrów.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska