Jak czytamy na stronie krakow.pl, goalball (czyli piłka toczona) jest drużynową dyscypliną paraolimpijską dla osób niewidomych i słabowidzących, która w Polsce cieszy się coraz większa popularnością. Gra odbywa się na boisku o wymiarach zbliżonych do boiska siatkarskiego.
Każda z drużyn składa się z 6 zawodników: 3 grających, 3 rezerwowych, których zadaniem jest w trakcie meczu (24 minuty – 2x po 12 minut) zdobyć jak największą liczbę bramek. Zawodnicy rzucają dźwiękową piłką o wadze 1,20 kg do bramek o wymiarach 9m x 1,30m. Każdy z zawodników ma oczy zaklejone plastrami okulistycznymi oraz specjalne gogle, których podczas gry nie może ściągać ani dotykać.
Krakowska ekipa wygrała wszystkie spotkania w ostatnim z trzech turniejów cyklu mistrzostw Polski. Finałowa impreza odbyła się w hali Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej w kompleksie Czyżyny przy al. Jana Pawła II. O tytuł walczyli zawodnicy z 16 zespołów podzielonych na dwie ligi męskie oraz ligę żeńską, w sumie było to blisko 100 zawodników.
Kraków był reprezentowany przez trzy drużyny (żeńską oraz męską pierwszo i drugoligową). Złoty medal przypadł miejscowej ekipie WBR Groundhogs, która była najmłodszą drużyną w całej stawce.
